Novinky

Město Olomouc spouští prodej prvních nemovitostí vycházejících z koncepce elektronickou aukcí

27. ledna 2016 (st)
V praktickém naplňování koncepce hospodaření s nemovitým majetkem, kterou zastupitelé schválili koncem loňského roku, pomohou městu Olomouc také tzv. elektronické aukce. O domy a bytové jednotky určené k prodeji tak budou zájemci soutěžit ve veřejných elektronických aukcích. Podmínky první z nich schválili radní na svém posledním jednání.

Více...

Elektronické aukce znamenají milionové úpory pro krajskou pokladnu

Výrazné úspory přináší Libereckému kraji využívání elektronických aukcí. Za posledních deset let, kdy tímto způsobem nakoupil telefonní služby, kancelářské a hygienické potřeby, tonery a propagační předměty, uskutečnil 73 veřejných zakázek malého rozsahu. Jejich vyvolávací cena činila v souhrnu částku 20 mil. Kč. Následná úspora při nákupu dosáhla výše 3,34 mil. Kč. Nově budou elektronické aukce ke svým nákupům využívat také příspěvkové organizace kraje.

Více...

Elektronické aukcie znižujú priestor na korupciu, šetria čas a peniaze

Zavedenie elektronického trhoviska na Slovensku znamenalo veľký posun pre zefektívnenie procesov verejného obstarávania.

Více...

Začne velká oprava přehrady Šance, firmy stlačily cenu o stovky milionů

Stačily tři hodiny a z původních 735 milionů korun, které mělo podle projektu zaplatit Povodí Odry za opravu beskydské přehrady Šance, jich zbylo jen 438. Jen máloco ukazuje tak přesně na současnou situaci ve stavebnictví jako veřejná soutěž o opravu přehrady Šance v Beskydech.

Více...

eAukční den v Záhřebu se vyvedl

Minulý čtvrtek, 24.9.2015 jsme v Záhřebu zorganizovali eAukční den v Chorvatsku. Jeho cílem bylo přiblížit nákupním týmům využití eAukcí v nákupu a představit tak nástroj běžně využívaný v zemích střední Evropy.

Více...

Reportáž o využívání eAukcí na letišti v Lodži

Letiště Władysława Reymonta v Lodži zaznamenalo dlouhodobě zvýšení ruchu v osobní přepravě. Letiště navíc těží z elektronických aukcí, které přinášejí společnosti nemalé úspory. Lodž je prvním letištěm v Polsku ze skupiny tzv. malých regionálních letišť, které provádí výběrová řízení formou eAukcí. Společnost využívá eAukce již od roku 2013 a ve stejném roce dostala i ocenění Fair Sourcing Awards za zavedení eAukcí, díky čemuž znatelně poklesly ceny za služby a dodávky a oproti tomu se zvýšila kvalita a počet nabízených služeb pro cestující.

Více...

Bulletin pre profesionálov vo VO a firemnom nákupe / Marec 2015

Od posledného vydania nášho bulletinu ubehol nejaký ten mesiac. Naše pôvodné plány s vydaním ďalšieho čísla bulletinu menili naše každodenné skúsenosti a informácie o pripravovaných zmenách. O všetkom sme sa s Vami chceli podeliť. Podarilo sa nám zosumarizovať to najpodstatnejšie a zaujímavé. Spustením elektronického trhoviska si musíme sledovať limity. Úrad pre verejné obstarávanie vydal viacero zaujímavých usmernení a upozornení k aplikácií informačnej povinnosti v súvislosti s § 136 ods. 9. Protimonopolný úrad vyšetruje kartelovú dohodu medzi firmami pôsobiacimi na trhu so stravenkami a inými benefitnými poukážkami. Obchody prebiehajúce na trhovisku ukázali medzery v zákone aj najzraniteľnejšie miesto celého nákupu – opis predmetu zákazky. Ten najefektívnejší nákup je plánovaný nákup. Dokazujú to skúsenosti obstarávateľov aj nákupcov zo súkromných spoločností. Podelíme sa aj o skúsenosti z riadenia architektonickej súťaže návrhov.

Aby sme nezabudli, o chvíľu sa uvid...

Více...

Procurement Forum hledá recept, jak na nákup v čase rychlých změn

Praha, 16. dubna 2015 – Třetí ročník výročního setkání Procurement Forum přinese tři aktuální témata, zahraničního key note speakera a mnoho dalších odborníků z oblasti nákupu. Konference, která se uskuteční 20. května 2015 v Národní technické knihovně v Praze, očekává přes 200 pracovníků zodpovědných za efektivitu nákupu.

První ze tří částí fóra je věnována srovnání podoby nákupu – jeho procesů a nástrojů – u nás a ve světě. Zahraniční host Justin Fabbro (Ohio, USA) popíše, jaké hlavní rozdíly spatřuje v porovnání nákupů v USA, střední Evropě (ČR a Polsko) a Číně. Ve své prezentaci se mimo jiné také zaměří na kulturní rozdíly v rámci nákupních projektů na jednotlivých kontinentech. Dalšími speakery budou Ingrid Tocháčková (MANN+HUMMEL Group), která bude sdílet své bohaté zahraniční zkušenosti a Bronislav Pánek z EY, který představí výsledky rozsáhlého výzkumu nákupních manažerů a finančních ředitelů. Prezentace pod názvem Procurement Surway 2015 ukáže pro...

Více...

Vyberte dodavatele a ušetřete v aukci

Při výběru firemních dodavatelů dejte slovo lidem, kteří budou věci v podniku používat. Zajímavé možnosti úspor nabízejí také elektronické aukce na internetu.

Více...

Společnost NAR marketing byla hodnocena jako 100% spolehlivý partner veřejných zadavatelů

Veřejní zadavatelé na Slovensku prováděli od února 2014 hodnocení svých dodavatelů. Hodnocení dodavatelé byli vybráni z veřejných soutěží. Kritéria hodnocení kvality posuzovali dodržení smluvně deklarovaných požadavků, včasného plnění, množství reklamací a dodržování způsobu a kvality plnění.

Více...

Novinky