Novinky

Na veřejných zakázkách ušetřil Liberecký kraj přes 56 milionů korun

11. 2. 2016
Libereckému kraji se v loňském roce podařilo ušetřit 56 423 149 Kč. Dohromady kraj zadal 52 veřejných zakázek. Úspora představuje 11 procent z původně stanovené výše. „Předpokládaná hodnota činila 492 280 474 korun, vysoutěžené částky jsou ve výši 435 857 325 korun," upřesnila mluvčí úřadu Markéta Dědková.

Viac...

Kraj poprvé prodával přes e-aukci, nejlepší cenová nabídka se vyšplhala na 6,3 mil. Kč

11. 2. 2016
Formou veřejné elektronické aukce včera zcela poprvé prodával Liberecký kraj svou nemovitost. Za turistickou chatu ve Vítkovicích v Krkonoších, která byla znalcem oceněna na hodnotu 2.300.000 Kč, nabídl vítězný uchazeč 6.300.000 Kč. Kupujícího a kupní smlouvu s cenou musí ještě odsouhlasit Rada a následně Zastupitelstvo Libereckého kraje.

Viac...

Město Olomouc spouští prodej prvních nemovitostí vycházejících z koncepce elektronickou aukcí

27. ledna 2016 (st)
V praktickém naplňování koncepce hospodaření s nemovitým majetkem, kterou zastupitelé schválili koncem loňského roku, pomohou městu Olomouc také tzv. elektronické aukce. O domy a bytové jednotky určené k prodeji tak budou zájemci soutěžit ve veřejných elektronických aukcích. Podmínky první z nich schválili radní na svém posledním jednání.

Viac...

Elektronické aukce znamenají milionové úpory pro krajskou pokladnu

Výrazné úspory přináší Libereckému kraji využívání elektronických aukcí. Za posledních deset let, kdy tímto způsobem nakoupil telefonní služby, kancelářské a hygienické potřeby, tonery a propagační předměty, uskutečnil 73 veřejných zakázek malého rozsahu. Jejich vyvolávací cena činila v souhrnu částku 20 mil. Kč. Následná úspora při nákupu dosáhla výše 3,34 mil. Kč. Nově budou elektronické aukce ke svým nákupům využívat také příspěvkové organizace kraje.

Viac...

Elektronické aukcie znižujú priestor na korupciu, šetria čas a peniaze

Zavedenie elektronického trhoviska na Slovensku znamenalo veľký posun pre zefektívnenie procesov verejného obstarávania.

Viac...

Začne velká oprava přehrady Šance, firmy stlačily cenu o stovky milionů

Stačily tři hodiny a z původních 735 milionů korun, které mělo podle projektu zaplatit Povodí Odry za opravu beskydské přehrady Šance, jich zbylo jen 438. Jen máloco ukazuje tak přesně na současnou situaci ve stavebnictví jako veřejná soutěž o opravu přehrady Šance v Beskydech.

Viac...

eAukčný deň v Záhrebe sa podaril

Minulý štvrtok, 24.9.2015 sme v Záhrebe zorganizovali eAukčný deň v Chorvátsku. Jeho cieľom bolo priblížiť nákupným tímom využitie eAukcií v nákupe a predstaviť tak nástroj bežne využívaný v krajinách strednej Európy.

Viac...

Reportáž o využívání eAukcí na letišti v Lodži

Letiště Władysława Reymonta v Lodži zaznamenalo dlouhodobě zvýšení ruchu v osobní přepravě. Letiště navíc těží z elektronických aukcí, které přinášejí společnosti nemalé úspory. Lodž je prvním letištěm v Polsku ze skupiny tzv. malých regionálních letišť, které provádí výběrová řízení formou eAukcí. Společnost využívá eAukce již od roku 2013 a ve stejném roce dostala i ocenění Fair Sourcing Awards za zavedení eAukcí, díky čemuž znatelně poklesly ceny za služby a dodávky a oproti tomu se zvýšila kvalita a počet nabízených služeb pro cestující.

Viac...

Bulletin pre profesionálov vo VO a firemnom nákupe / Marec 2015

Od posledného vydania nášho bulletinu ubehol nejaký ten mesiac. Naše pôvodné plány s vydaním ďalšieho čísla bulletinu menili naše každodenné skúsenosti a informácie o pripravovaných zmenách. O všetkom sme sa s Vami chceli podeliť. Podarilo sa nám zosumarizovať to najpodstatnejšie a zaujímavé. Spustením elektronického trhoviska si musíme sledovať limity. Úrad pre verejné obstarávanie vydal viacero zaujímavých usmernení a upozornení k aplikácií informačnej povinnosti v súvislosti s § 136 ods. 9. Protimonopolný úrad vyšetruje kartelovú dohodu medzi firmami pôsobiacimi na trhu so stravenkami a inými benefitnými poukážkami. Obchody prebiehajúce na trhovisku ukázali medzery v zákone aj najzraniteľnejšie miesto celého nákupu – opis predmetu zákazky. Ten najefektívnejší nákup je plánovaný nákup. Dokazujú to skúsenosti obstarávateľov aj nákupcov zo súkromných spoločností. Podelíme sa aj o skúsenosti z riadenia architektonickej súťaže návrhov.

Aby sme nezabudli, o chvíľu sa uvid...

Viac...

Vyberte dodavatele a ušetřete v aukci

Při výběru firemních dodavatelů dejte slovo lidem, kteří budou věci v podniku používat. Zajímavé možnosti úspor nabízejí také elektronické aukce na internetu.

Viac...

Novinky