Aukční specialisté


12. 07. 2022

online

Register

Event Information

S Milanem Kaplanem a jeho hostem o tendrech a aukcích.

Programme

Začátek: 11:00
časový rámec akce: 30 min

Moderuje: Milan Kaplan
Host: Karel Jaroměřský

Speakers

Karel Jaroměřský

V současnosti pracuje na pozici ředitele centrálního nákupu ve společnosti První brněnská strojírna Velká Bíteš, a. s., předního českého výrobce v leteckém průmyslu a přesných odlitků . Elektronické aukce využil jako jeden z prostředků centralizace nákupních procesů. S nákupem a logistikou má bohaté zkušenosti ze společnosti HESTEGO, a. s., kde působil na pozicích manažera logistiky a vedoucího strategického nákupu. „Připravenost nákupních týmů na nečekané situace se jasně ukázala v době pandemie COVID-19 a ještě silněji po ní. Jestli někdo do té doby pochyboval o strategické roli nákupu, tak nyní už snad konečně pochopil…“.

Milan Kaplan

Marketing specialist, consultant and head of the PROEBIZ project, Milan Kaplan has frequently shared his experience at conferences in the Czech Republic, Slovakia and Poland. In the 1990s he founded NAR which specialized in marketing for industrial concerns. Subsequently, he began to develop and put into practice eBusiness technologies, such as using eAuctions for supplier selection and the digitisation of the procurement process. The PROEBIZ project is now the most widespread eAuction platform and a source of know-how throughout Central Europe.

Register

Participant

Other


Fees and contact information

Událost je bezplatná - vyplňte, prosím, jenom registraci.

Kontakt:
Barbora Halfarová
E-mail: halfarova@proebiz.com
Tel.: +420 597 587 106
GSM: +420 601 168 896

PROEBIZ
Masarykovo náměstí 33
702 00, Ostrava
Česká republika

Back to Top
The Procurement Board works with open cookies. The reason for that is to make it possible to process the data that are necessary for the correct course and evaluation. Learn more about cookies and their settings HERE