Inflační tanečky dneška


12. 10. 2022

online

Register

Event Information

Jak řešit smlouvy, ve kterých chybí inflační doložky.

Programme

Moderují: Marcela Turčanová, Miroslav Knob
Start: 14:00

Speakers

Marcela Turčanová

Marcela je CEO a spoluzakladatelkou konzultační společnosti APUEN AKADÉMIA s.r.o. a viceprezidentkou OZ APUeN SK založeného na podporu elektronizace nákupů. Ve své profesní praxi se věnuje zejména poradenské a konzultační činnosti pro dodavatele a veřejné zadavatele. Kromě toho se spolupodílí na tvorbě legislativy a aplikační praxe ve veřejných zakázkách. Také spolupracuje s neziskovými organizacemi jako je Transparency International Slovensko, Nadace Zastavme korupci nebo slovensko.digital. Má vášeň pro veřejné zakázky, proto v této oblasti s nadšením lektoruje, přednáší na mezinárodních konferencích a streamuje na youtube kanálu. Je členkou Procurement Boardu, kolektivu inspirativních nákupčích a zakázkářů.

Miroslav Knob

In public procurement one must really know the law inside-out, says Miroslav Knob, who first put his legal education to use at the Office for the Protection of Competition for five years. He was involved in public procurement as an analyst and later as head of one of the departments responsible for its control. Since 2018 he has been working at OTIDEA as an administrator of public contracts, which he considers to be a superb field with the opportunity to be creative and to get concrete results along with others.

Register

Participant

Other


Fees and contact information

Událost je bezplatná - vyplňte, prosím, jenom registraci.

Kontakt:
Barbora Halfarová
E-mail: halfarova@proebiz.com
Tel.: +420 597 587 106
GSM: +420 601 168 896

PROEBIZ
Masarykovo náměstí 33
702 00, Ostrava
Česká republika

Back to Top
The Procurement Board works with open cookies. The reason for that is to make it possible to process the data that are necessary for the correct course and evaluation. Learn more about cookies and their settings HERE