Národní eForum - Nákup v době elektronizace


07. 06. 2018

Praha

Klub Lávka, Novotného lávka 201/1, Praha

Note: This event took place on 07. 06 . 2018!

Event Information

Odborné pracovní dílny specialistů firemních nákupních týmů o elektronizaci v procesech řízení investic nebo v procesech nákupů.

Tady si můžete stáhnout všechny prezentace, ke kterým jsme dostali svolení ke zveřejnění od přednášejících na NeF 2018:

Programme

Moderují: Peter Mikuláš a Jana Vítová

8:30 prezence

9:00 zahájení workshopu

Aktuální trendy v elektronizaci

Roční sumář nejzásadnějších událostí, změn a zajímavostí ze světa elektronizace firemního nákupu. Trendy, čísla, statistiky. Na základě trendů dochází k inovacím elektronických nástrojů a služeb. Získejte představu o možnostech elektronizace ve firemním sektoru.

Peter Mikuláš, PROEBIZ

Chyby v elektronizaci nákupu

Oblíbené téma nákupních chyb, které posouvají dál se zaměřením na elektronizaci nákupních procesů. / Příklady nepovedených nastavení, taktik či zvolení nevhodného nástroje, které je dobré znát a neopakovat. / Elektronizace jako fenomén dnešní doby a rady, kde se vyvarovat přešlapům.

Petra Kyselová, Lidl

Nová doporučení pro Yankee aukci

Jak funguje princip Yankee aukce? / Za jakých podmínek je možné ji použít? / Když je nutné kombinovat mezi optimální nabídkou a kapacitními možnostmi dodavatelů. / Konkrétní příklad Yankee aukce na hodinové zúčtovací sazby.

František Kojan, E.ON

Elektronizace category managementu

Co si můžeme slibovat od elektronizace category managementu? / Je úspěšná implementace reálná? / Jaké kroky vyžaduje příprava? / Jak moc podrobná musí být vstupní analýza? / V čem nám usnadní práci? / S jakými výsledky lze počítat? / Kolik času musíme investovat a kolik ho získáme?

Martin Jarábek, Nafta

eKatalogy jako trend

Elektronizace nabízí využití řady kvalitních nástrojů. / eKatalogy jako nedílná součást portfolia eNástrojů. / V čem spočívá kouzlo eKatalogů? / Na jakém principu fungují a proč nám usnadní život? / Mnohaleté zkušenosti a doporučení ohledně využívání eKatalogů.

Zdeněk Pytlíček, innogy

Výhody a nástroje elektronické komunikace s dodavatelem

Vhodnost elektronické komunikace závisí na povaze sdílených informací. / Konkrétní příklad fungování velké společnosti a její maximální využití výhod elektronické komunikace s dodavateli. / Jaké další metody komunikace s dodavateli je potřeba využívat, abychom docílili maximální efektivity.

Jan Vašek, VŠB – TU Ostrava, Jan Trbušek, Siemens

13:00 závěr workshopu

Speakers

Zdeněk Pytlíček

It may come as a bit of a surprise that the domain of Zdeněk Pytlíček, who has worked his way up from buyer to strategist, is all procurement activities that do not involve "buying". At GasNet, he is currently focusing on digitization, automation and robotization of procurement processes, implementation, and development of procurement systems, reporting and analysis, and procurement legislation. Example? In 2017, the first robotic procurement process was launched and now more than 92% of procurement transactions are carried out by machines, without the intervention of buyers.

Jan Vašek

Patří ke špičkám oboru řízení nákupu a umí nabyté zkušenosti předávat studentům i praktikům. Studoval na Univerzitě Palackého, Harvardově univerzitě, univerzitě v Oxfordu a Cranfieldu. Praktické zkušenosti v nákupu získal ve společnosti Toyota, Inergy, Automotive Lighting a Swiss Krono. Je inspirujícím řečníkem a jeho workshopy doslova vtahují posluchače do problému.

Petra Kyselová

Petra Kyselová pracuje ve společnosti Lidl ČR od roku 2014. Nejdříve se její práce koncentrovala na přestavby prodejen. Následně převzala starost o elektronická výběrová řízení a nastavení procesů s tím souvisejících. Od května 2018 vede oddělení ORGA v rámci Technického nákupu, kde organizuje výběrová řízení, zastřešuje tvorbu smluv a správu objednávkového systému.

Jan Trbušek

Ve firmě Siemens s.r.o. pracuje od roku 2007. Nejprve se věnoval nákupu logistických služeb pro skupinu společností Siemens v České republice a procesním otázkám s tím spojených. Následně se jeho kompetence rozšířila na region střední a východní Evropy, tzv. CEE. Od roku 2015 působí v roli ředitele centrálního nákupu opět pro skupinu Siemens CZ, kde kromě společného nákupu komodit nepřímého materiálu pro všechny české výrobní závody a divize je zodpovědný za digitální transformaci nákupu v České republice v řadě oblastí jako e-katalogy, EDI/ESI, e-sourcing a v poslední době i úvahami o robotizaci některých rutinních činností.

Martin Jarábek

Za deset roků ve výrobě se naučil skřípat zuby při každé zmínce o nákupu, aby v něm nakonec skončil. Čili od výrobáka v malé nástrojářské firmě přes production directora v nadnárodním konzorciu až po nákup ve společnosti Gas&Oil. Že to nedává smysl? No ani nám ne.

František Kojan

V energetice pracuje od roku 2000. Do roku 2007 jako technik Standardizace technologií distribuční sítě a od roku 2008 jako manažer nákupu. Zaměřuje se na nákup služeb týkající se provozních a investičních zakázek na distribuční síti a rozvodnách na území společnosti E.ON. Od roku 2014 i nákupem materiálů pro sítě VN a NN. Elektronické aukce využívá k nákupům od roku 2010 a snaží se je rozšířit do všech oblastí nákupů pro společnost E.ON. V poslední době využívá elektronické aukce v celém nákupním procesu a to od vložení nabídek uchazečem po samotnou elektronickou aukci.

Peter Mikuláš

Do PROEBIZu nastoupil v roce 2010 jakožto čerstvý absolvent Slezské univerzity. Zabývá se implementací elektronických nástrojů v prostředí firem a institucí. Specializuje se na zefektivnění procesů, například tím, že do firemního nákupu i do veřejných zakázek zavádí elektronické katalogy.

Symbolický návrat ke kořenům je jedním z motivů profesní cesty Jany Vítové, která byla v roce 1990 vůbec prvním zaměstnancem firmy NAR marketing. Přestože po dvou letech odešla a začala podnikat, v roce 2007 přijala nabídku vrátit se zpět a od té doby úspěšně rozšiřuje řady uživatelů softwaru PROEBIZ. Je vedoucí konzultačního týmu neboli country manažerem pro Moravu, část východních Čech a Vysočinu.

Fees and contact information

Účastnický poplatek:
2 500,- Kč bez DPH,
1 500,- Kč bez DPH pro uživatele sw PROEBIZ

Úhrada:
Bankovní spojení: Raiffeisenbank
Číslo účtu: 6461639808/5500
Variabilní symbol: uvádějte své IČ
Specifický symbol: 20180606

Fakturace:
Po přijetí platby na účet zašle organizátor do 5 pracovních dnů fakturu - daňový doklad na e-mail účastníka uvedený při registraci. Účastník souhlasí se zasláním elektronické faktury na e-mail, který uvedl při registraci. Faktura je opatřena zaručeným elektronickým podpisem a splňuje veškeré náležitosti pro elektronické zasílání dokladů podle platných zákonů ČR a směrnic EU.

Kontakt:
Wladyslaw Pituch
gsm: +420 725 880 522
tel.: +420 597 587 136
e-mail: pituch@proebiz.com

NAR marketing s.r.o.
Masarykovo náměstí 52/33,
Ostrava - Moravská Ostrava,
702 00, Česká republika

Back to Top
The Procurement Board works with open cookies. The reason for that is to make it possible to process the data that are necessary for the correct course and evaluation. Learn more about cookies and their settings HERE