Aukční specialisté


09. 12. 2021

online

Register

Event Information

Zkušenosti Tomáše Šturaly s využíváním eAukcí u různých typů zakázek ve městech. Jaké jsou počáteční obavy, průběžné výhody a výsledky. Zkušenosti s využíváním u stavebních zakázek.

Programme

Začátek: 10:00
časový rámec akce: 30 min

Moderuje: Jana Vítová
Host: Tomáš Šturala, ředitel společnosti OPTIMAL consulting s.r.o.

Speakers

Tomáš Šturala

This year Tomáš Šturala transferred his long-term experience in public to the private sector. He was Director of Real Estate in Znojmo from 2011, where he was behind the digitalisation of public procurement, which saved the city a lot of money. Now he’s dedicated to providing services to both municipalities and the private sector. He helps them overcome any difficulties posed in procurement. In this year alone he has handled the administration of public tenders worth almost 750 million crowns.

Symbolický návrat ke kořenům je jedním z motivů profesní cesty Jany Vítové, která byla v roce 1990 vůbec prvním zaměstnancem firmy NAR marketing. Přestože po dvou letech odešla a začala podnikat, v roce 2007 přijala nabídku vrátit se zpět a od té doby úspěšně rozšiřuje řady uživatelů softwaru PROEBIZ. Je vedoucí konzultačního týmu neboli country manažerem pro Moravu, část východních Čech a Vysočinu.

Register

Participant

Other


Fees and contact information

Událost je bezplatná - vyplňte, prosím, jenom registraci.

Kontakt:
Michal Stalmach
gsm: +420 724 242 272
tel.: +420 597 587 136
e-mail: stalmach@proebiz.com

PROEBIZ
Masarykovo náměstí 33
702 00, Ostrava
Česká republika

Back to Top
The Procurement Board works with open cookies. The reason for that is to make it possible to process the data that are necessary for the correct course and evaluation. Learn more about cookies and their settings HERE