Kurz Digitální nákupní tým, modul 10: REPORTING A KLÍČOVÉ INDIKÁTORY VÝKONU (KPI)


18. 2. 2022. - 19. 2. 2022.

Ostrava

Registrirajte se

Info

Reporty, grafy a jiné ukazatele

Zmapujte celý nákupní proces z hlediska dat a vstupů, které jsou překlopeny do strukturovaných reportů a přehledného KPI dashboardu.

Systémová evidence zásadních informací a jejich správné uspořádání je klíčové pro kvalitní plánování. Nejdůležitější je standardizace a harmonizace dat. Reporty a informace, mohou být využity nejen v nákupním oddělení, ale i v rámci celé firmy. U nákupního procesu se jedná primárně o informace vztažené k útratám firmy, tzv. spend analýza založená na nákupních objednávkách a došlých fakturách, ale významné jsou také plány nákupních aktivit umožňující lepší využití celého nákupního týmu během roku, analýza získaných úspor či přehled průměrných platebních podmínek dle kategorií nebo regionu. Nastavení vhodných indikátorů a možnosti reportingu bude primárně prezentováno na systému Power BI.

Nástroje:
Microsoft Power BI, GEP

Program

  • Komplexní přehled o všech činnostech nákupu na základě dat a faktů.
  • Priority v nákupu a indikátory pro přípravu plánu nákupu.
  • Procesně orientované indikátory.
  • Klíčové ukazatele výkonu a jak strukturovat reporting, aby přinášel přidanou hodnotu členům nákupu a širšímu vedení - spend under control, management and contract, produktivita nákupního týmu vyjádřená přes % úspor, výše váženého průměru platebních podmínek, % No PO No Pay a další.

Predavači

Tomáš Veit

Tom leads the purchasing team for the Asahi brewing group, whose goal is to make a lasting contribution to the strategic development of Asahi Europe & International in terms of savings, innovation, risk management, and environmental sustainability through advanced category management, close relationships with suppliers and internal customers.

Peter Majtán

He’s a graduate of the University of Economics in Bratislava. As part of the GROWWW graduate programme, he started his career with SLOVNAFT. He gradually developed his experience in the procurement of services, procurement projects and maintenance procurement (MRO). He is currently Procurement Manager for SLOVNAFT, the MOL group’s Flagship brand in Central Europe (Slovakia, Czechia, Austria and Poland). He is a great advocate of modern procurement with an emphasis on a human approach and analytical thinking. His motivation is to be better. Motto: "Push the Sky Away" - Nick Cave.

Miroslav Kubovčík

Cloudový specialista Microsoftu se zaměřením na vývojovou architekturu softwarových aplikací s praktickými zkušenostmi při přípravě řešení postavených na datové analytice a umělé inteligenci. Ve volném čase vášnivý cyklista a inovátor se sklony naplno využívat "IoT" technologií na vlastní zahrádce.

Registrirajte se

Kontakt osoba

Tvrtka

Ostali


Cjenik i kontakt

Tento vzdělávací modul je součástí semestrálního kurzu Digitální nákupní tým. Více informací o celém kurzu včetně ceny a registrace najdete na webu:

PROCUREMENT BOARD ACADEMY >>

Kontakt:
Zuzana Kawuloková
E-mail: kawulokova@proebiz.com
Tel.: +420 597 587 106
GSM: +420 723 982 664

PROEBIZ
Masarykovo náměstí 33
702 00, Ostrava
Česká republika

Back to Top
The Procurement Board works with open cookies. The reason for that is to make it possible to process the data that are necessary for the correct course and evaluation. Learn more about cookies and their settings HERE