S DĚKANEM EKF VŠB-TUO O VZDĚLÁVÁNÍ


17. 8. 2021.

online

Pažnja: ovaj događaj se je završio 17. 08 . 2021!

Info

Rozhovor Ivy Šulákové s Vojtou Spáčilem, děkanem Ekonomické fakulty VŠB-TUO a Milanem Kaplanem o možnostech a příležitostech vzdělávání nákupu a o vzniku myšlenky semestrálního kurzu DIGITÁLNÍ NÁKUPNÍ TÝM, do kterého se zapojí nákupní specialisté z Česka a Slovenska a zástupci nejúspěšnějších světových nákupních nástrojů.

Program

Začátek: 10:00
časový rámec akce: 30 min

Moderuje: Iva Šuláková, hosté: Vojtěch Spáčil a Milan Kaplan

  • Oba hosté se několik desítek let znají, spolupracovali a v jednu dobu byli významnými osobnostmi České marketingové společnosti. Tentokrát spolupracují na mimořádném pilotním kurzu, který může kompletně změnit vzdělávání v oblasti firemního nákupu.

Predavači

Milan Kaplan

Marketing specialist, consultant and head of the PROEBIZ project, Milan Kaplan has frequently shared his experience at conferences in the Czech Republic, Slovakia and Poland. In the 1990s he founded NAR which specialized in marketing for industrial concerns. Subsequently, he began to develop and put into practice eBusiness technologies, such as using eAuctions for supplier selection and the digitisation of the procurement process. The PROEBIZ project is now the most widespread eAuction platform and a source of know-how throughout Central Europe.

Cjenik i kontakt

Událost je bezplatná - vyplňte, prosím, jenom registraci.

Kontakt:
Barbora Halfarová
E-mail: halfarova@proebiz.com
Tel.: +420 597 587 106
GSM: +420 601 168 896

PROEBIZ
Masarykovo náměstí 33
702 00, Ostrava
Česká republika

Back to Top
The Procurement Board works with open cookies. The reason for that is to make it possible to process the data that are necessary for the correct course and evaluation. Learn more about cookies and their settings HERE