Jak přežít HO


Jak přežít Home Office

Home office na pohodu? U mě tedy fakt ne. Doma tomu říkáme Harant office a musím říci, že to sedí. Čas na sebe, knihy, seberealizaci, online kurzy. Na tohle rychle zapomeňte. Tady se bojuje o život. Mít děti je zázrak. Na HO v době kovidní, je zázrak, že to přežijeme.

HO - harant office

Myslíte, že přeháním? Tak čtěte.

 • Každý pracovní hovor začínám řvaním na děti, ať nekřičí, pak se dlouze omlouvám volanému.
 • Každých 5 minut přijde dvouletá dcerka, a chce „tulí“ nebo „hopí“.
 • Každých 10 minut přijde šestiletý syn, že mu Anička něco bere.
 • Každých 15 minut přijdou oba jen tak se na mě podívat, zda jsem se uklidnil.
 • Když děti jí a jsou potichu, štěká pes. Protože prostě v tom jede s nimi.
 • Když jde kolem žena, zkušeně mlčím, protože stále opakuje, že to nedává a že je přerazí.
 • Když pak dodá, že už 2 hodiny pracuji, tak bych je mohl na chvíli pohlídat, ať aspoň něco stihne, demonstrativně mlčím a snažím se být neviditelný.

Oběd! Chvíle klidu a pohody? Zase vedle. Na nb Vám útočí polévka, omáčka i knedlík a Vy u toho všeho foukáte polévku, vybíráte z vlasů kousky knedlíku a odesíláte maily. Cíl je jasný – nakrmit divou zvěř bez krve a ztráty na technice. Protože všichni máme zálohováno, tak jsme zcela v klidu. Nerozhodí mě ani to, jak mi ostatní povídají, jak teď díky HO pilují své soft či hard skills. Moc jim fandím.

Časem si zvyknete. Lze říci, že si zvyknete na všechno. Dělat videa z dětského pokojíčku, mít vedle nb kostky, panenku, auto i hokejku, dělat klíčová rozhodnutí v bunkru dětí pod dekou - FOTO. Zcela již nevnímáte všudy přítomné lego, dokonce se občas při pracovních hovorech načapáte, že si stavíte. Nejdůležitější video jste si zkušeně naplánoval na odpoledne. Jedno dítě spí a druhé je na tabletu. Zapínáme přenos, je klid. Krása. Už to jede, safra, Plyšák Alert! Taťka Šmoula je v záběru. Mód Improvizace, zapnout teď.. „Dobrý den, dneska mám parťáka. Abych nebyl sám.“ Smějeme se, druhá strana ví, co je Harant office.

Den je téměř u konce. Opět jsem posunul své dovednosti o level výše. Nejsou to ani soft ani hard, tohle jsou lifesklills. Věřím, že jednou to fakt dokážu. Nemít plyšáka na videu, dokázat najít míru mezi samostatnou činností dětí a nejetím do nemocnice, zapnout mikrofon v okamžiku ticha, naučit se býti neviditelným. Dnes to však nebylo . Je pravdou, že aktuálně jsem rád, když nepiji do rána či naopak už od rána.

Tohle je život, baby. Nejlepší kouč na světě.

A klíčová rada na závěr, jak to všechno zvládnout?

 • Nemějte děti.
 • A pokud už je máte.
 • Tak vítejte ve hře! Muhehe
 • Všude dobře, doma děti. A kolik dětí máš, tolik vás je na videu.
Napsal Lukáš, který nadevše miluje svou rodinu a už nikdy si nevezme HO.
Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE