Zelené verejné obstarávanie, I. diel


11. 01. 2022

online

Pozor: Tato akce se již uskutečnila 11. 01 . 2022!

O akci

Úvod do problematiky Zeleného verejného obstarávania s autorkou rozsiahlej monografie a špecialistkou na túto tému - Miriam Slobodníkovou. Aké sú odporúčania, dobrá prax, čo by na úvod malo zaznieť. A položenie základnej otázky „čo je zelené verejné obstarávanie a aké sú jeho prínosy“. Zasadenie do aktuálneho legislatívneho rámcu (národného, európskeho). Fakultatívne alebo obligatórne používanie zeleného VO v Slovenskej republike. Environmentálne označovanie produktu. Environmentálne technológie. Ekologická stopa. A hľadanie odpovede, prečo Mariam Zelené VO tak vtiahlo.

Program

Štart: 10:00, dĺžka 30+15 min
Moderuje: Kristina Kaplanová
Hosť: JUDr. Mgr. Miriam Slobodníková

  • 1. Čo je zelené verejné obstarávanie
  • 2. Prínosy, riziká a výzvy zeleného VO
  • 3. Zákony a legislatíva (národná, európska)
  • 4. Environmentálne označovanie produktu a technológií
  • 5. Čo je to „ekologická stopa“?
  • 6. Fakultatívne a obligatórne používanie zeleného VO

Přednášející

Miriam Slobodníková

Firemnímu nákupu a zadávání veřejných zakázek se věnuje již 15 let. Vyzkoušela si veřejné zakázky z pozice konzultanta pro uchazeče i vyhlašování zakázek v zastoupení veřejných zadavatelů. Vystudované obory Práva a Krajinné ekologie se snažila spojit v rámci doktorského studia na Právnické fakultě UK v Bratislavě, které bylo věnováno problematice Legislativních aspektů zelených veřejných zakázek v SR. Je spoluautorkou knižní publikace Zelené veřejné zakázky v aplikační praxi. Pravidelně publikuje odborné články v oblasti zelených veřejných zakázek a lektoruje. Zelené veřejné zakázky vnímá jako vynikající nástroj pro aplikaci nákladů na životní cyklus a cirkulární veřejné zakázky především ve spojení ochrany životního prostředí a finančních úspor pro veřejného zadavatele. Patří mezi zakládající členy Unie profesionálů pro zadávání veřejných zakázek.

Kristina Kaplanová

Až na několik let, které pracovně strávila v zahraničí, patří mezi kmenové zaměstnance společnosti NAR marketing. Od roku 2000 se podílí na implementaci e-aukčního nástroje TENDERBOX PROEBIZ do prvních výrobních společností a institucí na Slovenském trhu a od roku 2013 také na vývoji, implementaci a zdokonalení systému JOSEPHINE, který se stal po státním systému EVO dvojkou na trhu. Elektronizaci má jako koníčka a posouvání hranic v e-procuremente bere vždy jako výzvu.

Ceník a kontakt

Vypijeme si spoločne kávu a namiesto osobného stretnutia sa pozdravíme u obrazoviek počítača. Webinár je zdarma. Vyplňte, prosím, len registráciu.

Kontakt:
Iaroslava Hovanet
E-mail: hovanet@proebiz.com
GSM: +421 908 717 359

PROEBIZ s.r.o.
Masarykovo náměstí 52/33,
Ostrava - Moravská Ostrava,
702 00, Česká republika

Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE