Národní eForum - Nákup v době elektronizace


07. 06. 2018

Praha

Klub Lávka, Novotného lávka 201/1, Praha

Pozor: Tato akce se již uskutečnila 07. 06 . 2018!

O akci

Odborné pracovní dílny specialistů firemních nákupních týmů o elektronizaci v procesech řízení investic nebo v procesech nákupů.

Tady si můžete stáhnout všechny prezentace, ke kterým jsme dostali svolení ke zveřejnění od přednášejících na NeF 2018:

Program

Moderují: Peter Mikuláš a Jana Vítová

8:30 prezence

9:00 zahájení workshopu

Aktuální trendy v elektronizaci

Roční sumář nejzásadnějších událostí, změn a zajímavostí ze světa elektronizace firemního nákupu. Trendy, čísla, statistiky. Na základě trendů dochází k inovacím elektronických nástrojů a služeb. Získejte představu o možnostech elektronizace ve firemním sektoru.

Peter Mikuláš, PROEBIZ

Chyby v elektronizaci nákupu

Oblíbené téma nákupních chyb, které posouvají dál se zaměřením na elektronizaci nákupních procesů. / Příklady nepovedených nastavení, taktik či zvolení nevhodného nástroje, které je dobré znát a neopakovat. / Elektronizace jako fenomén dnešní doby a rady, kde se vyvarovat přešlapům.

Petra Kyselová, Lidl

Nová doporučení pro Yankee aukci

Jak funguje princip Yankee aukce? / Za jakých podmínek je možné ji použít? / Když je nutné kombinovat mezi optimální nabídkou a kapacitními možnostmi dodavatelů. / Konkrétní příklad Yankee aukce na hodinové zúčtovací sazby.

František Kojan, E.ON

Elektronizace category managementu

Co si můžeme slibovat od elektronizace category managementu? / Je úspěšná implementace reálná? / Jaké kroky vyžaduje příprava? / Jak moc podrobná musí být vstupní analýza? / V čem nám usnadní práci? / S jakými výsledky lze počítat? / Kolik času musíme investovat a kolik ho získáme?

Martin Jarábek, Nafta

eKatalogy jako trend

Elektronizace nabízí využití řady kvalitních nástrojů. / eKatalogy jako nedílná součást portfolia eNástrojů. / V čem spočívá kouzlo eKatalogů? / Na jakém principu fungují a proč nám usnadní život? / Mnohaleté zkušenosti a doporučení ohledně využívání eKatalogů.

Zdeněk Pytlíček, innogy

Výhody a nástroje elektronické komunikace s dodavatelem

Vhodnost elektronické komunikace závisí na povaze sdílených informací. / Konkrétní příklad fungování velké společnosti a její maximální využití výhod elektronické komunikace s dodavateli. / Jaké další metody komunikace s dodavateli je potřeba využívat, abychom docílili maximální efektivity.

Jan Vašek, VŠB – TU Ostrava, Jan Trbušek, Siemens

13:00 závěr workshopu

Přednášející

Zdeněk Pytlíček

Možná trochu překvapí, že doménou práce Zdeňka Pytlíčka, který si prošel pozicemi od nákupčího až po stratéga, jsou veškeré nákupní činnosti, při kterých se „nenakupuje“. Ve společnosti Innogy se momentálně zaměřuje na nákupní legislativu, procesy a systémy. Příklad? Od loňského roku provozují systém, který umožňuje předkvalifikaci dodavatelů a ve výsledku dosahování významných úspor při výstavbě plynárenských sítí. Ve vítězných cenách to dělá až 90 milionů eur za rok.

Jan Vašek

Patří ke špičkám oboru řízení nákupu a umí nabyté zkušenosti předávat studentům i praktikům. Studoval na Univerzitě Palackého, Harvardově univerzitě, univerzitě v Oxfordu a Cranfieldu. Praktické zkušenosti v nákupu získal ve společnosti Toyota, Inergy, Automotive Lighting a Swiss Krono. Je inspirujícím řečníkem a jeho workshopy doslova vtahují posluchače do problému.

Petra Kyselová

Petra Kyselová pracuje ve společnosti Lidl ČR od roku 2014. Nejdříve se její práce koncentrovala na přestavby prodejen. Následně převzala starost o elektronická výběrová řízení a nastavení procesů s tím souvisejících. Od května 2018 vede oddělení ORGA v rámci Technického nákupu, kde organizuje výběrová řízení, zastřešuje tvorbu smluv a správu objednávkového systému.

Martin Jarábek

Za deset roků ve výrobě se naučil skřípat zuby při každé zmínce o nákupu, aby v něm nakonec skončil. Čili od výrobáka v malé nástrojářské firmě přes production directora v nadnárodním konzorciu až po nákup ve společnosti Gas&Oil. Že to nedává smysl? No ani nám ne.

Jan Trbušek

Ve firmě Siemens s.r.o. pracuje od roku 2007. Nejprve se věnoval nákupu logistických služeb pro skupinu společností Siemens v České republice a procesním otázkám s tím spojených. Následně se jeho kompetence rozšířila na region střední a východní Evropy, tzv. CEE. Od roku 2015 působí v roli ředitele centrálního nákupu opět pro skupinu Siemens CZ, kde kromě společného nákupu komodit nepřímého materiálu pro všechny české výrobní závody a divize je zodpovědný za digitální transformaci nákupu v České republice v řadě oblastí jako e-katalogy, EDI/ESI, e-sourcing a v poslední době i úvahami o robotizaci některých rutinních činností.

František Kojan

V energetice pracuje od roku 2000. Do roku 2007 jako technik Standardizace technologií distribuční sítě a od roku 2008 jako manažer nákupu. Zaměřuje se na nákup služeb týkající se provozních a investičních zakázek na distribuční síti a rozvodnách na území společnosti E.ON. Od roku 2014 i nákupem materiálů pro sítě VN a NN. Elektronické aukce využívá k nákupům od roku 2010 a snaží se je rozšířit do všech oblastí nákupů pro společnost E.ON. V poslední době využívá elektronické aukce v celém nákupním procesu a to od vložení nabídek uchazečem po samotnou elektronickou aukci.

Jana Vítová

Symbolický návrat ke kořenům je jedním z motivů profesní cesty Jany Vítové, která byla v roce 1990 vůbec prvním zaměstnancem firmy NAR marketing. Přestože po dvou letech odešla a začala podnikat, v roce 2007 přijala nabídku vrátit se zpět a od té doby úspěšně rozšiřuje řady uživatelů softwaru PROEBIZ. Je vedoucí konzultačního týmu neboli country manažerem pro Moravu, část východních Čech a Vysočinu.

Peter Mikuláš

V dosavadní profesní kariéře se zabýval především implementací el. procesních a soutěžních nástrojů do nákupních a zakázkových procesů mnoha českých a slovenských komerčních firem a veřejnoprávních institucí. Specializuje se zejména na zefektivnění zadávacích postupů ve veřejných zakázkách postavením jasné struktury soutěží. Peter Mikuláš nastoupil do společnosti NAR marketing v roce 2010 jakožto čerstvý absolvent Slezské univerzity. V současné době pracuje na pozici country manažera.

Ceník a kontakt

Účastnický poplatek:
2 500,- Kč bez DPH,
1 500,- Kč bez DPH pro uživatele sw PROEBIZ

Úhrada:
Bankovní spojení: Raiffeisenbank
Číslo účtu: 6461639808/5500
Variabilní symbol: uvádějte své IČ
Specifický symbol: 20180606

Fakturace:
Po přijetí platby na účet zašle organizátor do 5 pracovních dnů fakturu - daňový doklad na e-mail účastníka uvedený při registraci. Účastník souhlasí se zasláním elektronické faktury na e-mail, který uvedl při registraci. Faktura je opatřena zaručeným elektronickým podpisem a splňuje veškeré náležitosti pro elektronické zasílání dokladů podle platných zákonů ČR a směrnic EU.

Kontakt:
Wladyslaw Pituch
gsm: +420 725 880 522
tel.: +420 597 587 136
e-mail: pituch@proebiz.com

NAR marketing s.r.o.
Masarykovo náměstí 52/33,
Ostrava - Moravská Ostrava,
702 00, Česká republika

Back to Top