Trendy ve stavebních zakázkách


24. 02. 2021

online

Pozor: Tato akce se již uskutečnila 24. 02 . 2021!

O akci

Výběr dodavatele stavebních zakázek je téma skloňované ve všech pádech. Důraz je kladen především na přípravu, hodnocení kvality a vše, co nesmí být opomenuto ve smlouvě. Jaké jsou nejnovější trendy a osvědčená doporučení?

Co je důležité u stavby? Mít kvalitní projekt a dobrého partnera. Nekvalitní projekt může způsobit chyby a následná náprava chyb není úplně jednoduchá. Ano, máme možnost změny závazku, ale jdou skutečně všechny realizovat? Je jednoduché splnit všechny podmínky? Smluvní podmínky jsou základem každého vztahu, a mohou spoustu věcí v případě realizace vyřešit. Pohled na ně a možnost vybrání si smluvního partnera na základě kvality a nikoliv jen ceny, to je to co nás trápí. A příklady dobré praxe existují.

Program

Začátek: 10:00
časový rámec akce: 60 min

Moderuje: Jana Vítová
hosté: Kateřina Koláčková, Jakub Váňa, Roman Novotný

1) Výstavba nové Dětské léčebny se speleoterapií

2) Modernizace a rekonstrukce historické budovy

Rozbor dvou případových studií. Dva rozdílné přístupy. Obě zkušenosti velmi úspěšné a revoluční pro zadávání veřejných zakázek u staveb.

Diskuze se primárně zaměří na 3 aspekty:

  • BVA hodnocení
  • Změny závazku
  • Smlouvy

Přednášející

Jakub Váňa

Veřejným zakázkám se začal věnovat již v rámci praxe při studiu právnické fakulty a tento obor ho okamžitě oslovil, i když z velké části díky skvělým kolegyním a kolegům na krajském úřadě Jihomoravského kraje, kteří ho toho mnoho naučili a které má v současnosti tu čest vést. Veřejné zakázky vnímá jako příležitost přispět k rozvoji prostoru, ve kterém denně pohybujeme, snaží se k nim proto přistupovat odpovědně a se zdravým rozumem a zároveň tak, aby zadávací proces nebyl jen stále stejným koloběhem formalit, ale abychom i v jeho rámci dokázali najít zajímavé cestičky k dosažení našich cílů a priorit.

Roman Novotný

Roman Novotný, právník, jakého jste ještě neviděli - inovátor, nadšenec a pokušitel, který ve svém volném čase zadává veřejné zakázky. Také on bude vědět mnohé o tom, proč se vyplatí sledovat u dodavatelů parametry, jako je odborná úroveň, riziko, míra pokročilých řešení, manažerské schopnosti a nakonec i cena, která by vždy měla odpovídat nabízené práci.

Kateřina Koláčková

Svému poslání, které spočívá v mimořádně aktivní podpoře změn nákupního chování zadavatelů a zjednodušení a zrychlení nákupních procesů, se Kateřina Koláčková věnuje 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. V oblasti elektronizace veřejných zakázek má rozhodně čím inspirovat. Vždyť od roku 2006 ve své společnosti Otidea proškolila více než 10 tisíc zadavatelů a úspěšně realizovala tendry převyšující hodnotu 5 miliard korun.

Jana Vítová

Symbolický návrat ke kořenům je jedním z motivů profesní cesty Jany Vítové, která byla v roce 1990 vůbec prvním zaměstnancem firmy NAR marketing. Přestože po dvou letech odešla a začala podnikat, v roce 2007 přijala nabídku vrátit se zpět a od té doby úspěšně rozšiřuje řady uživatelů softwaru PROEBIZ. Je vedoucí konzultačního týmu neboli country manažerem pro Moravu, část východních Čech a Vysočinu.

Ceník a kontakt

Událost je bezplatná - vyplňte, prosím, jenom registraci.

Kontakt:
Zuzana Kawuloková
E-mail: kawulokova@proebiz.com
Tel.: +420 597 587 106
GSM: +420 723 982 664

PROEBIZ
Masarykovo náměstí 33
702 00, Ostrava
Česká republika

Back to Top