Vyhodnocovanie JEDu a využitie tretích osôb k preukázaniu podmienok účasti


20. 04. 2021

online

O akci

Počas tohto webináru sa oboznámite s tými najzaujímavejšími situáciami pri vyhodnocovaní podmienok účasti naviazaných na využívanie kapacít tretích osôb a jednotných európskych dokumentov.

Venovať sa budeme aj otázke odhaľovania fiktívnych kapacít tretích osôb, ktoré pri plnení nikdy neuvidíte a dôsledkom z toho vyplývajúcim. Nedbanlivosť uchádzačov pri preukazovaní podmienok účasti alebo vypĺňaní JED-u môže byť "trestaná" aj oprávneným vylúčením. Budete prekvapení aké detaily rozhodujú a akú vážnosť klásť informáciám uvedeným v JEDe!

Spoločne si prejdeme zaujímavé judikáty Súdneho dvora EÚ, rozhodnutia ÚVO a rozsudky slovenských súdov.

Registrácia APUeN SK >>

Program

Začátek: 09:00
časový rámec akce: 210 min

Moderuje: Mgr. Marcela Turčanová, LL.M.

Podmienky využitia kapacít tretích osôb pri preukazovaní splnenia podmienok účasti

Kedy sú kapacity reálne a kedy vzniká pochybnosť o fiktívnosti kapacít tretích osob

Dajú sa fiktívne kapacity nahradiť novou treťou osobou alebo je nutné uchádzača vylúčiť?

Dôsledky nesprávnych vyplnení JEDov

Organizačné info:
Webinár bude prebiehať on-line na platforme ZOOM Webinar. Budete potrebovať PC/notebook alebo mobilné zariadenie (ideálne tablet) s iOS alebo Android a stabilné internetové pripojenie. Kamera ani mikrofón nie sú potrebné, avšak vďaka funkčnému mikrofónu sa budete môcť jednoduchšie zapojiť do diskusie a klásť otázky. Otázky budete môcť klásť aj klasickým "chatom" počas webináru.

Přednášející

Marcela Turčanová

Každý, kdo chce naučit lidi, jak hospodárně nakupovat za státní peníze, musí být odvážný a trpělivý. A to je rozhodně i Marcela Turčanová, viceprezidentka slovenské asociace APUeN a také manažerka vzdělávací APUeN Akademie. S plným nasazením a osvětovými ambicemi se věnuje elektronizaci veřejných zakázek a vzdělávání nejen v oblasti práce se slovenským Elektronickým kontraktačním systémem. Nejlepší praktické počiny nominuje do soutěže FSA, kterou každoročně organizuje.

Ceník a kontakt

Cena:
1511 Kč / 57,50 €, bez DPH/VAT

Kontakt:
Peter Turčan
E-mail: peter.turcan@apuen.sk

APUEN AKADÉMIA s.r.o.
Zámocká 8
811 01, Bratislava

Registrácia APUeN SK >>

Back to Top