Kurz Digitální nákupní tým, modul 3: DODAVATELÉ A MANAGEMENT VZTAHU S DODAVATELI


22. 10. 2021 - 23. 10. 2021

Ostrava

O akci

Hodnocení, segmentace

Naučte se hodnotit, segmentovat, vybírat dodavatele a efektivně využívat SRM. A to i pro vyhodnocování výkonu dodavatelů navázaného například na inovační plán.

Pro celkový úspěch firmy, ale i nákupního týmu je nutný správný výběr a management dodavatelů. Hlavně pak práce s historickou dodavatelskou databází, výběr a akreditace nových dodavatelů a rozvoj dlouhodobého partnerství se strategickými dodavateli, které přináší významné benefity z hlediska inovací, environmentální politiky a rizik včetně jejich snižování. Jak se stát preferovaným zákazníkem a jak využít výhod, které tato pozice přináší. Důležitá je segmentace dodavatelů včetně nastavení strategie přístupu k jednotlivým částem dodavatelského řetězce a určení strategických partnerů. Praktické ukázky optimalizace dodavatelského řetězce budou prezentovány na specializovaných elektronických nástrojích.

Nástroje: Basware, GEP SMART, Helios, IFS, Ivalua, Jaggaer, Oracle, SAP/Ariba, Synertrade

Program

  • Metody a nástroje hodnocení dodavatelů.
  • Výběr dodavatele, databáze dodavatelů v rámci jedné kategorie.
  • SRM - nástroje a metody řízení vztahů s dodavateli a náklady s tím spojené.
  • Dlouhodobý vztah s dodavateli a jejich přínos.
  • Klíčové indikátory výkonu (KPI‘s)

Přednášející

Martin Zelinka

V současnosti ředitel nákupu divize Power&Gas Česká republika ve společnosti Siemens, s.r.o. Je respektovaným odborníkem pro oblast centralizace nákupu a řízení projektů v oblasti zavádění nových nákupních nástrojů a procesů. Významný díl zkušeností načerpal v nákupních týmech energetické skupiny RWE.

Jan Hirsch

Jan sbírá zkušenosti z mezinárodního nákupu a logistiky již od roku 1995. Vedl nákupní týmy v menších i větších společnostech jako např. Unipetrol, KUKA a BLANCO. Věnuje se projektům v procesním řízení, mapování a analýze, zlepšování procesů, předávání zkušeností, lektorské činnosti, překladům, vzdělávání v osobním rozvoji a také vlastnímu B2C projektu. V posledním jmenovaném spojuje svou oblibu v dobrém pivu a plnění tvůrčí touhy v grafice. Žije v malé vesničce v Krušných horách a nejraději se po nich prochází s partnerkou a se psem. Hraje na basu a zpívá v thrashmetalové kapele. Mimo jiné má také rád Pratchetovu Zeměplochu, její postavy a příběhy.

Ceník a kontakt

Tento vzdělávací modul je součástí semestrálního kurzu Digitální nákupní tým. Více informací o celém kurzu včetně ceny a registrace najdete na webu:

PROCUREMENT BOARD ACADEMY >>

Kontakt:
Zuzana Kawuloková
E-mail: kawulokova@proebiz.com
Tel.: +420 597 587 106
GSM: +420 723 982 664

PROEBIZ
Masarykovo náměstí 33
702 00, Ostrava
Česká republika

Back to Top