Kurz Digitální nákupní tým, modul 10: REPORTING A KLÍČOVÉ INDIKÁTORY VÝKONU (KPI)


18. 02. 2022 - 19. 02. 2022

Ostrava

Pozor: Tato akce se již uskutečnila 18. 02 . 2022!

O akci

Reporty, grafy a jiné ukazatele

Zmapujte celý nákupní proces z hlediska dat a vstupů, které jsou překlopeny do strukturovaných reportů a přehledného KPI dashboardu.

Systémová evidence zásadních informací a jejich správné uspořádání je klíčové pro kvalitní plánování. Nejdůležitější je standardizace a harmonizace dat. Reporty a informace, mohou být využity nejen v nákupním oddělení, ale i v rámci celé firmy. U nákupního procesu se jedná primárně o informace vztažené k útratám firmy, tzv. spend analýza založená na nákupních objednávkách a došlých fakturách, ale významné jsou také plány nákupních aktivit umožňující lepší využití celého nákupního týmu během roku, analýza získaných úspor či přehled průměrných platebních podmínek dle kategorií nebo regionu. Nastavení vhodných indikátorů a možnosti reportingu bude primárně prezentováno na systému Power BI.

Nástroje:
Microsoft Power BI, GEP

Program

  • Komplexní přehled o všech činnostech nákupu na základě dat a faktů.
  • Priority v nákupu a indikátory pro přípravu plánu nákupu.
  • Procesně orientované indikátory.
  • Klíčové ukazatele výkonu a jak strukturovat reporting, aby přinášel přidanou hodnotu členům nákupu a širšímu vedení - spend under control, management and contract, produktivita nákupního týmu vyjádřená přes % úspor, výše váženého průměru platebních podmínek, % No PO No Pay a další.

Přednášející

Tomáš Veit

Tom vede nákupní tým v pivovarnické skupině Asahi, jehož cílem je trvalé přispění ke strategickému rozvoji Asahi Europe & International z hlediska úspor, inovací, risk managementu či environmentální udržitelnosti a to díky pokročilému category managementu, úzkého vztahu s dodavateli či interními zákazníky.

Peter Majtán

Absolvent Ekonomické univerzity v Bratislavě. V rámci absolventského programu, aktuálně známého jako Growww, začal svoji kariéru ve společnosti SLOVNAFT. Postupně rozvíjel své zkušenosti v oblasti nákupu služeb, projektového nákupu a nákupu údržby (MRO). Momentálně působí na pozici Senior Category Manager pro celou skupinu MOL v segmentu MRO Material & Equipment. Je velký zastánce moderního nákupu s důrazem na lidský přístup a analytické myšlení. Motivací je být lepší. Motto: „Push the sky away“ Nick Cave.

Miroslav Kubovčík

Cloudový specialista Microsoftu se zaměřením na vývojovou architekturu softwarových aplikací s praktickými zkušenostmi při přípravě řešení postavených na datové analytice a umělé inteligenci. Ve volném čase vášnivý cyklista a inovátor se sklony naplno využívat "IoT" technologií na vlastní zahrádce.

Ceník a kontakt

Tento vzdělávací modul je součástí semestrálního kurzu Digitální nákupní tým. Více informací o celém kurzu včetně ceny a registrace najdete na webu:

PROCUREMENT BOARD ACADEMY >>

Kontakt:
Zuzana Kawuloková
E-mail: kawulokova@proebiz.com
Tel.: +420 597 587 106
GSM: +420 723 982 664

PROEBIZ
Masarykovo náměstí 33
702 00, Ostrava
Česká republika

Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE