SPOUŠTÍME KATALOG! vol. 2 - Analýza historického spendu


15. 09. 2021

online

Pozor: Tato akce se již uskutečnila 15. 09 . 2021!

O akci

Před zahájením implementace procesu katalogového nákupu, musíme učinit několik důležitých rozhodnutí. Jedním z nich je, které konkrétní nákupní položky katalogizovat. Jak takové položky identifikuji, jak bychom s nimi měli dále pracovat, případně co musíme udělat proto, aby byly katalogizovatelné. Budeme sdílet postupy, které používáme v naší praxi, problémy, na které narážíme a jak je řešíme.

Program

Moderují: Zdeněk Pytlíček a Jana Vítová
Start: 10:00, délka: 30 min


Úvod – proč se o katalogizaci vůbec bavíme

  • V čem spočívá změna chování nákupu
  • Co nám katalogizace přináší

Metody identifikace potenciálu na katalogizaci

  • Pareto a ABC analýzy
  • Práce s výsledky analýz
  • Od analýzy k výběrovému řízení, smlouvě a implementaci katalogu

Chyby, kterých se dopouštíme a jak je eliminovat

  • Pozdě „bycha honit“
  • Nákupní strategie a komunikace uvnitř nákupních týmů

Přednášející

Zdeněk Pytlíček

Možná trochu překvapí, že doménou práce Zdeňka Pytlíčka, který si prošel pozicemi od nákupčího až po stratéga, jsou veškeré nákupní činnosti, při kterých se "nenakupuje". Ve společnosti GasNet se momentálně zaměřuje na digitalizaci, automatizaci a robotizaci nákupních procesů, implementaci a rozvoj nákupních systémů, reporting a analýzy a nákupní legislativu. Příklad? V roce 2017 byl spuštěn první robotizovaný proces v nákupu a v současnosti více než 92% nákupních transakcí provádí stroje, bez zásahu nákupčích.

Jana Vítová

Symbolický návrat ke kořenům je jedním z motivů profesní cesty Jany Vítové, která byla v roce 1990 vůbec prvním zaměstnancem firmy NAR marketing. Přestože po dvou letech odešla a začala podnikat, v roce 2007 přijala nabídku vrátit se zpět a od té doby úspěšně rozšiřuje řady uživatelů softwaru PROEBIZ. Je vedoucí konzultačního týmu neboli country manažerem pro Moravu, část východních Čech a Vysočinu.

Ceník a kontakt

Událost je bezplatná - vyplňte, prosím, jenom registraci.

Kontakt:
Barbora Halfarová
E-mail: halfarova@proebiz.com
Tel.: +420 597 587 106
GSM: +420 601 168 896

PROEBIZ
Masarykovo náměstí 33
702 00, Ostrava
Česká republika

Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE