Zdražovanie cien stavebných materiálov vo verejných zákazkách


21. 09. 2021

online

Registrovat se

O akci

Problematika stavebných zákaziek a ich súlad so slovenským zákonom o verejnom obstarávaní z pohľadu Marcely Turčanovej (apuen.sk) a jej hostí.

Program

Začátek: 10:00
časový rámec akce: 30 min

Moderuje: Marcela Turčanová
Hosté: Jaro Lexa a Ján Kovalčík

  • Čo spôsobilo zmenu?
  • Predstavuje situácia podstatnú zmenu zmluvy a dôvod hodný uzatvorenia dodatku - je možné uzatvoriť dodatok reflektujúci zmenu zmluvy?
  • Čo pri aktuálnych zákazkách? Najmä tých, kedy sa dokumentácie vracajú z kontroly pred podpisom zmluvy - môžeme sa vrátiť do overenia reálnosti cenovej ponuky?
  • Čo môže táto situácia spôsobiť?
  • Ako ochrániť menších subdodávateľov, aby dostali zaplatené za svoju prácu?
  • Ako sa z toho poučiť? Čo si z tejto situácie zobrať ako pozitívum?

Přednášející

Jaroslav Lexa

Nenapravitelný optimista, který věří, že na Slovensku se dá nakupovat vtipně, zajímavě, a zároveň i hospodárně a v souladu se zákonem. Se svým týmem to Jaroslav Lexa dokázal jako ředitel odboru veřejných zakázek na MPSVaR SR, kde za rok ušetřil více než 5 milionů eur. Píše smlouvy, námitky, články, knihy a někdy dávno i blogoval. Jako školitel v oblasti veřejných zakázek dokáže lidem vysvětlit, kde v zákoně se nachází zdravý selský rozum. Je spoluzakladatelem slovenského APUeNu. V současnosti působí jako ředitel institutu pro zadávání veřejných zakázek na slovenském ÚVO.

Marcela Turčanová

Každý, kdo chce naučit lidi, jak hospodárně nakupovat za státní peníze, musí být odvážný a trpělivý. A to je rozhodně i Marcela Turčanová, viceprezidentka slovenské asociace APUeN a také manažerka vzdělávací APUeN Akademie. S plným nasazením a osvětovými ambicemi se věnuje elektronizaci veřejných zakázek a vzdělávání nejen v oblasti práce se slovenským Elektronickým kontraktačním systémem. Nejlepší praktické počiny nominuje do soutěže FSA, kterou každoročně organizuje.

Registrovat se

Účastník

Ostatní


Ceník a kontakt

Událost je bezplatná - vyplňte, prosím, jenom registraci.

Kontakt:
Barbora Halfarová
E-mail: halfarova@proebiz.com
Tel.: +420 597 587 106
GSM: +420 601 168 896

PROEBIZ
Masarykovo náměstí 33
702 00, Ostrava
Česká republika

Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE