Novinky


eBF je zpět!

25SRP

eBF je zpět!

25. 08. 2021 13:15 Jan Jedlička

Září je měsíc, který každý z nás vnímá jinak. Vinaři se těší na burčák či nové odrůdy vína, rodiče se připravují na začátek nového školního roku, jiní cítí vůni přicházejícího babího léta a ještě vyrazili za sluncem odrážejícím se na mořské hladině. Tady u nás dokončujeme přípravy na semestrální kurz Digitální nákupní tým a po roční pauze se připravujeme na festival eBF, který se letos opět vrací do původní podoby, do podoby osobního setkání, podání rukou a přátelského obejmutí.

PROGRAMOVÁ MAPA >>

Číst více


Slovensko se inspiruje Maďarskem!

25ČER

Slovensko se inspiruje Maďarskem!

25. 06. 2021 10:20 Jan Šlachta

Na Slovensku se projednává novela zákona o veřejných zakázkách. Vychází z předchozího návrhu ÚVO (Úrad pre veřejné obstaravanie), který řeší očekávané a potřebné změny, a navíc přidává zájem centralizovat. Je při tom zmiňována inspirace v zahraničí. Jsme jedni z minima poskytovatelů fungujících na několika národních trzích a díky tomu víme, že to tvrzení je neúplné. Proto jsme požádali advokátní kancelář Havel & Partners, která působí také v několika zemích a v dalších má partnery, jestli by mohla realizovat bleskový výzkum. Podařilo se. Skvělá akce. Výsledek říká, že většina okolních zemí EU, až na Maďarsko, decentralizovala trh veřejných zakázek.

Zmiňovaný Flash Research je k nahlédnutí a stažení zde >>

Číst více


Stalo se to!

14KVĚ

Stalo se to!

14. 05. 2021 11:53 Jan Šlachta

Podařil se malý zázrak - jmenuje se Procurement Board Academy. Od září (septembra) spouštíme semestrální kurz na ekonomické fakultě VŠB - Digitální nákupní tým. Vůbec poprvé se podařilo spojit nejsilnější hráče na trhu poskytovatelů eNástrojů a odborníky z digitálně vyspělých firem, aby sdíleli své zkušenosti z digitalizace nákupních procesů včetně praktických ukázek jednotlivých kroků v různých řešeních, která jsou aktuálně dostupná na trhu.

Číst více


eBF bude!

13KVĚ

eBF bude!

13. 05. 2021 14:28 Jan Šlachta

V první půlce měsíce proslaveného láskou, kdy už jsme všichni hodně hladoví se vidět, slyšet a společně se smát, okolnosti naznačují, že to vyjde!

Padlo rozhodnutí, že listopadová konference – festival o digitalizaci nákupu eBF, bude mít i fyzickou,resp. prezenční tvář. Začínáme plánovat a těšíme se.

Zapište si datum 3. - 5. 11. 2021. Kapacita bude omezená, program se vyladí v řádech týdnů, ale už teď věříme, že vás bude bavit.

Číst více


Ocenění GRAND PRIX pro Ondreje Kuruce (MZ SR)

18ÚNO

Ocenění GRAND PRIX pro Ondreje Kuruce (MZ SR)

18. 02. 2021 09:06 Jan Šlachta

Každý rok má svého hrdinu a inovátory, kteří obohatí nákupní svět a elektronizaci o nové trendy. Cena GRAND PRIX, která se tradičně předává v rámci Fair Sourcing Awards (FSA) na listopadové konferenci eBF, byla tento rok předána tématicky on-line na Praktik aréne Zdravotnictvo 9. února 2021 Ing. Ondrejovi Kurucovi, PhD. řediteli odboru veřejných zakázek na Ministerstvu zdravotnictví SR.

Číst více


PROEBIZ NEWS V.

16ÚNO

PROEBIZ NEWS V.

16. 02. 2021 14:46 Jan Šlachta

Ani vstup do nového roku a přípitek s ním spojený nebyl nějak moc odlišný od posledních měsíců. Prostě velké setkání na internetu. Učíme se žít s tím, že jsme PROEBIZ. Ještě se čeká, až to bude možné používat na slovenských materiálech. Naše streamy, kterým jsme dali název PROCUREMENT BOARD, nás tak nějak mimoděk mění. Začali jsme s nimi v listopadu a už v lednu jich je skoro dvacet. Název jsme použili z mini konferencí, které jsme před covidem organizovali v bořetické republice Kraví hora. (Kde ty časy jsou.)

Číst více


PROEBIZ NEWS IV.

04LED

PROEBIZ NEWS IV.

04. 01. 2021 17:14 Jan Šlachta

Jak je? Pořád stejně, většina pracuje z domu. Střídáme se. Porady jsou na internetu a už docela známe svoje domácí kanceláře. Celofiremní meeting a vzdělávací maraton zvaný Velké pondělí (už trvá až do úterý) se taky přesunul do on-linu. Stejně dopadnul i vánoční přípitek, ale popravdě naživo je to určitě mockrát lepší. Vedení dokončovalo s klientskými a produktovými týmy plán 2021. V podstatě každý den dvě porady o příštím roce.

Číst více


PROEBIZ NEWS III.

02PRO

PROEBIZ NEWS III.

02. 12. 2020 16:23 Jan Šlachta

V rychlosti dokončujeme manuály, abychom nenasekali moc chyb při přejmenování firmy, protože od 1. 12. jsme konečně PROEBIZ. /// V listopadu každoročně všechny události zastíní eBF, festival a konference v jednom balení. Letos to bylo o fous. V šílené rychlosti jsme se učili žít v (kvalitním) on-linu. Dvě tři zkoušky a bylo. Přišly přátelské milé reakce a hodnocení. Děkujeme za ně. /// Marketingový tým konečně dokončil nový trojlist pro tendrovací software PROEBIZ TENDERBOX. Vlastně jsme ani nevěděli, jestli to tlačit, když se „nejezdí“ a když čekáme na změnu názvu firmy. /// EU tým uzavřel smlouvu o používání aukcí v celé evropské síti významné banky.

Číst více


NEWSy z PROEBIZu II.

22ŘÍJ

NEWSy z PROEBIZu II.

22. 10. 2020 12:42 Jan Šlachta

Dostavěli jsme dvě studia na webináře. Když jsme do nich nastěhovali techniku, zjistili jsme, že mohly být větší. Webináře u nás zdomácněly. Už na jaře nahradily velkou část schůzek. Teď máme za sebou první v novém kabátě (s novým vizuálem) a jsme na chvíli spokojeni. Náš každoroční procurement a purchasing festival eBF bude v původním termínu 4.-5.11. Nechceme uhnout. Pro rande využijeme internet a on-line. Z jeho dalších padesáti akcí eBF jsme vybrali první balík a dali jim pravidelné termíny ve všech měsících až do dalšího ročníku.

Číst více


PROEBIZ NEWS

05ŘÍJ

PROEBIZ NEWS

05. 10. 2020 10:15 Jan Šlachta

Konečně padlo rozhodnutí. Chorvatské centrum vznikne ve Varaždinu, a ne v Zagrebu nebo v plánovaném Daruvaru. Za prvé se tam lépe parkuje než v Zagrebu (a je to od něj hodina autem) a za druhé tam bydlí náš nový kolega Josip. Podle všeho bude polská adresa v Cieszyne (v polském Těšíně), i to se rychle rozhodne.  Šestnáctý ročník nákupního a zakázkářského eBF bude 4. a 5. 11. celý online.

Číst více


Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE