Novinky


AMERIČANI V PROEBIZu

24ČEC

AMERIČANI V PROEBIZu

24. 07. 2019 13:39 Jan Šlachta

Poprvé v naší historii začala proebizovský tender box minulý týden používat americká firma doma v USA. Při školení údajně nástroj hodně chválili.

Číst více


Velký test elektronických nástrojů označil JOSEPHINE jako sexy!

15DUB

Velký test elektronických nástrojů označil JOSEPHINE jako sexy!

15. 04. 2019 12:01 Jan Šlachta

Hospodářská komora zveřejnila výsledky nezávislého testu elektronických nástrojů a JOSEPHINE z něj vzešla jako sexy kráska, čímž se zařadila mezi tři vítěze!

Že "sexy"? Ano! Celý test byl pojat zodpovědně a zároveň s vtipem a rozdělil nástroje do čtyř svérázně nazvaných skupin, takzvaně "na první dojem":

  • sexy / na míru turbulentnímu zákonu / všeobjímající / z jiné galaxie

V článku se dozvíte více, například proč je NEN "všechno jen ne sexy" a proč nedosáhl na vítězné příčky.

Číst více


Pod Tatrami se blýskaly hvězdy VO

28BŘE

Pod Tatrami se blýskaly hvězdy VO

28. 03. 2019 13:23 Jan Šlachta

Diskuze o novinkách a současných trendech, které s sebou přinesla Velká novela zákona o VO. Přesně takové bylo setkání odborníků konference Verejné obstarávanie 2019 Právo & Prax, pod hlavičkou APUeNu.

Největší pozornost auditoria vyvolala polemika o bezpečnosti elektronických nástrojů, datech, procesu a odpovědnosti za autentifikaci uchazečů.

Blok o současných trendech akcentoval otázky společenské odpovědnosti při veřejném obstarávání a s ní souvisejícím zaváděním necenových hodnotících kritérií.

Číst více


Polsko hledá nové cesty elektronizace

14BŘE

Polsko hledá nové cesty elektronizace

14. 03. 2019 14:24 Jan Šlachta

Polský Úřad pro veřejné zakázky oznámil, že odstupuje od smlouvy na návrh a dodávku softwaru pro národní platformu na elektronické zadávání veřejných zakázek "e-Zamówenia".

Pro komunikaci a příjem nabídek elektronickým způsobem tak instituce mohou i nadále využívat stávající bezplatný státní systém miniPortal, alternativně pak některý z komerčních evropských nebo domácích nástrojů.

Číst více


Bratislavské DNS: transparentně, inovativně a bez starostí

26ÚNO

Bratislavské DNS: transparentně, inovativně a bez starostí

26. 02. 2019 14:34 Jan Šlachta

Hlavní město Bratislava realizuje výběr dodavatelů inovativním způsobem. V průběhu čtyř let bude mezi hospodářské subjekty zajišťující služby zimní a letní údržby komunikací a městské zeleně rozděleno více než 40 milionů €. Finanční objem zakázky budí pozornost. Svou výší se jedná o v tuto chvíli největší DNS vyhlášené na území Slovenska a tak není divu, že zastupitelé kladou důraz na transparentnost, hospodárnost a efektivnost celého procesu a tato kritéria svou povahou DNS jistě naplňuje.

Číst více


Rozšiřujeme tým dramaturgů eBF

30SRP

Rozšiřujeme tým dramaturgů eBF

30. 08. 2018 14:07 Jan Šlachta

Zapotili jsme se vážně hodně u předloňského nápadu vybrat pro jednotlivé tematické bloky samostatné dramaturgy – moderátory z řad úspěšných nákupců nebo zadavatelů zakázek. Nikdo si toho ani pořádně nevšiml, a přitom to byla hodně velká změna ze které se hned loni stal trend. Automatismus, o kterém se nediskutuje. Na to, s jakou ostražitostí a obavami jsme ten krok dělali, to dopadlo celé úžasně. Jasně, že občas někde něco nevyšlo úplně podle plánu, ale celkově program a jeho opravdovost poskočila nahoru. Tenhle rok přidáváme plyn a hledáme v nákupním a zakázkářském světě nové dramaturgy nejen pro programové bloky, ale celé scény listopadového eBF. Víc hlav, víc srdcí, víc nápadů, nová energie, další inovace.

Číst více


EUPLAT podporuje myšlenku Fair Sourcing Awards

24SRP

EUPLAT podporuje myšlenku Fair Sourcing Awards

24. 08. 2018 08:44 Jan Šlachta

Evropská asociace poskytovatelů elektronických nástrojů pro veřejné zakázky EUPLAT prosazuje a šíří myšlenku férového eTenderingu. Letos proto podpoří soutěž Fair Sourcing Awards (FSA), ocenění za úspěchy v oblasti elektronizace nákupu a veřejných zakázek, kterou organizuje česká a slovenská asociace uživatelů eNástrojů APUEN.

Číst více


PROEBIZ se nově připojil k EUPLATu

13ČER

PROEBIZ se nově připojil k EUPLATu

13. 06. 2018 15:00 Jan Šlachta

EUPLAT představuje nového člena

EUPLAT, Evropská asociace poskytovatelů elektronických nástrojů pro veřejné zakázky, dnes vyhlásila PROEBIZ za svého nového člena.

Číst více


PRAKTIK ARENA: v Liberci se diskutovalo o elektronizaci

22ÚNO

PRAKTIK ARENA: v Liberci se diskutovalo o elektronizaci

22. 02. 2018 16:25 Jan Šlachta

Na obzoru se rýsují neúprosné změny zákona elektronizace veřejných zakázek. Proto jsme se tento týden sešli na Krajském úřadu v Liberci na dalším workshopu PRAKTIK ARENA. Káva tekla proudem, ale všichni odcházeli zase o něco moudřejší. Děkujeme panu Markovi Pieterovi, náměstkovi hejtmana, za zahájení akce a převzetí záštity.

Číst více


Ostrava bude opět hlavním městem elektronizace zakázek a nákupu

07LIS

Ostrava bude opět hlavním městem elektronizace zakázek a nákupu

07. 11. 2017 15:50 Jan Šlachta

Třináctý ročník mezinárodního festivalu eBF, který je zaměřen na elektronizaci procesů firemního nákupu a veřejných zakázek, se bude konat od středy 8. do pátku 10. listopadu v samém centru Ostravy.

Číst více


Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE