Novinky


Prezentace v Záhřebu – online aukce pokračuje

23KVĚ

Prezentace v Záhřebu – online aukce pokračuje

23. 05. 2014 15:54 Jan Šlachta

Záhřebské kongresové středisko Forum bylo 10. dubna místem konání dalšího představení programu PROebiz, určeného k provádění online aukcí. Jde o počítačový software firmy NAR marketing z Ostravy, k jehož prosazování v Chorvatsku napomáhá daruvarský městský úřad.

Číst více


Jak vybrat společnost pro eAukci energie?

22KVĚ

Jak vybrat společnost pro eAukci energie?

22. 05. 2014 13:46 Jan Šlachta

20.5.2014, Finance.cz, Jana Poncarová

Zní to více než slibně. Z letáčku se na vás smějí zajímavě vypadající procenta. Tolik byste mohli ušetřit v elektronické aukci i vy. Navíc vše pořádá vaše obec. Takže by nikde neměl být zádrhel. E-aukce ale bohužel nejsou vždy pořádány solidními společnostmi. Jak vybrat pořadatele elektronické aukce, abyste se nespálili?

Číst více


Vychází nové číslo bulletinu slovenské asociace APUeN!

04BŘE

Vychází nové číslo bulletinu slovenské asociace APUeN!

04. 03. 2014 09:16 Jan Šlachta

V pořadí již druhé číslo bulletinu pro profesionály na veřejné zakázky a firemní nákup, který bude vycházet jednou měsíčně, a který vám budeme nabízet k přečtení aktuálně v novinkách.

Číst více


První eAukce v Chorvatsku!

03ÚNO

První eAukce v Chorvatsku!

03. 02. 2014 11:48 Jan Šlachta

Ve městě Daruvar se realizovala jedna z prvních eAukcí v Chorvatsku. Proběhla 24. ledna přes eAukční software PROebiz. Soutěžené komodity byly tonery a barvy do tiskáren na jeden kalendářní rok, uspořilo se přes 12 %. Více informací o události se můžete dozvědět z chorvatského tisku:

Číst více


Certifikácia je zbytočne drahá

22LED

Certifikácia je zbytočne drahá

22. 01. 2014 11:20 Jan Šlachta

Zatiaľ posledná, tzv. veľká novela zákona o verejnom obstarávaní priniesla povinnosť používať na aukcie iba certifikované aukčné systémy s platnosťou od 1. januára 2014.

Číst více


Certifikované systémy

17LED

Certifikované systémy

17. 01. 2014 16:44 Jan Šlachta

Zoznam certifikovaných systémov na uskutočnenie elektronických aukcií podľa § 116 ods. 7 v spojení s § 116 ods. 8 zákona č. 25/2006 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a v spojení § 7 vyhlášky Úradu pre verejné obstarávanie č. 173/2013 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o postupe certifikácie systémov slúžiacich na uskutočnenie elektronických aukcií:

Číst více


Fair Sourcing Awards

09LED

Fair Sourcing Awards

09. 01. 2014 15:27 Jan Šlachta

Česká a slovenská asociace APUeN (Asociace poskytovatelů a uživatelů elektronických nástrojů pro výběrová řízení a elektronické aukce) hledá města, firmy a osobnosti, jež se zasloužily o rozvoj elektronických aukcí. Na listopadové konferenci eBF v Ostravě jim APUeN předá Ceny FSA (Fair Sourcing Awards), známé také jako Ceny čestného nákupu. Přihlášky přijímají organizátoři až do 1. listopadu, podrobnosti zveřejnili na webu www.fsawards.com.

Číst více


Nemocnice Nové Město na Moravě

09LED

Nemocnice Nové Město na Moravě

09. 01. 2014 15:13 Jan Šlachta

Nemocnice v Novém Městě na Moravě získala mezinárodní ocenění za využívání elektronických aukcí. Největší zásluhu na tom má administrátorka veřejných zakázek nemocnice Alena Ševčíková, která získala Cenu FSA (Fair Sourcing Award – cena férového nákupu) v kategorii MASTER, určené pro nejvýznamnější osobnosti v oboru. Ceny FSA uděluje asociace APUeN (Asociace poskytovatelů a uživatelů elektronických nástrojů pro výběrová řízení a elektronické aukce).

Číst více


VS Invest

09LED

VS Invest

09. 01. 2014 13:03 Jan Šlachta

Ostravská stavební společnost VS – Invest získala mezinárodní ocenění za využívání elektronických aukcí. Od asociace APUeN dostala Cenu FSA - Fair Sourcing Award – cena férového nákupu, v kategorii START, která hodnotí nováčky v oboru. VS – Invest začal využívat eAukce letos v březnu, od té doby již uspořádal na 30 aukcí s průměrnou úsporou 11 procent.

Číst více


Tepláreň Košice

08LED

Tepláreň Košice

08. 01. 2014 16:51 Tomáš Hric

Košice 21. novembra (TASR) – Energetická spoločnosť Tepláreň Košice (TEKO) získala medzinárodné ocenenie za využívanie elektronických aukcií. Od asociácie APUeN (Asociácia poskytovateľov a užívateľov elektronických nástrojov pre výberové konania a elektronické aukcie) dostala Cenu FSA (Fair Sourcing Award – cena férového nákupu) v kategórii TREND, ktorá hodnotí najúspešnejších realizátorov e-aukcií. Takýto spôsob výberu dodávateľov zaisťuje firme nielen transparentnosť nákupných procesov, ale tiež výrazné úspory. Napríklad pri nákupe čierneho uhlia TEKO iba v tomto roku ušetrila stovky tisíc eur.

Číst více


Back to Top