Novinky


Fair Sourcing Awards

09LED

Fair Sourcing Awards

09. 01. 2014 15:27 Jan Šlachta

Česká a slovenská asociace APUeN (Asociace poskytovatelů a uživatelů elektronických nástrojů pro výběrová řízení a elektronické aukce) hledá města, firmy a osobnosti, jež se zasloužily o rozvoj elektronických aukcí. Na listopadové konferenci eBF v Ostravě jim APUeN předá Ceny FSA (Fair Sourcing Awards), známé také jako Ceny čestného nákupu. Přihlášky přijímají organizátoři až do 1. listopadu, podrobnosti zveřejnili na webu www.fsawards.com.

Elektronizace je výrazným nákupním trendem posledních let. Zvýšila úspory a zároveň omezila možnost korupce při obchodování, přesto má stále své odpůrce. Většina výhrad však podle zkušeností těch, kteří eAukce využívají, pramení z neznalosti, jak prokázal například nedávný průzkum mezi desítkami českých a slovenských měst.

„V mnoha firmách, městech i organizacích už jsou eAukce jako nejsilnější forma elektronizace pevnou součástí nákupních systémů. Úředníci i podnikatelé postupně začínají chápat, že tento systém nakupování je výrazným krokem k zajištění efektivity i transparentnosti. Ale stále je dost těch, kteří se jim brání. Je to přirozené, lidé se vždy obávají nových věcí. Proto pravidelně oceňujeme ty, kteří jsou v této oblasti lídry nebo naopak nadějnými nováčky. Jejich příklady inspirují další,“ řekl Milan Kaplan, prezident obou asociací APUeN a ředitel ostravské společnosti NAR marketing, která je středoevropským lídrem v oboru.

Soutěž, která si mezi odbornou veřejností získává stále větší kredit, probíhá ve třech kategoriích. První (START) je určena nováčkům, druhá (TREND) nejúspěšnějším uživatelům či šiřitelům myšlenky elektronického obchodování a třetí (MASTER) nejvýraznějším osobnostem v této oblasti.

Zdroj: parlamentnimagazin.cz

Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE