Novinky


Letošní ceny FSA jsou rozdány

13LIS

Letošní ceny FSA jsou rozdány

13. 11. 2014 10:49 Jan Šlachta

Ocenění a o tři kila těžší zavazadlo si z ostravského Imperialu odnesli ti nejlepší

Ostrava, 11. 11. 2014 – Ve čtvrtek 6. listopadu proběhl již čtvrtý ročník slavnostního předávání Cen čestného nákupu - Fair Sourcing Awards. Ocenění získaly firmy z veřejného i privátního sektoru, které se pohybují v oblasti eSourcingu. Tato slavnostní a jedinečná událost byla vyvrcholením největší mezinárodní konference o elektronických aukcích eBF 2014, která v Ostravě proběhla již podesáté. Pořadateli soutěže FSA jsou asociace APUeN CZ a APUeN SK.

23 postupujících nominací ve 3 kategoriích, 13 veřejných institucí a 10 firem ze 4 zemí, 8 porotců a 10 oceněných - tak to je FSA 2014 v číslech. Prestižní ocenění, které vzbuzuje stále větší zájem v nákupních týmech mezinárodních korporací a správních institucích po celé Evropě předali za doprovodu bluegrassové kapely vítězové loňského ročníku.

„Celá soutěž je nastavena tak, aby mohli být ocenění jak začátečníci, tak zkušení uživatelé, kteří díky eAukcím ročně ušetří milióny EUR. Mnohdy nesnadný proces zavádění eAukcí totiž vyžaduje velké úsilí ve všech svých fázích,“ vysvětluje předsedkyně poroty a ředitelka české Asociace poskytovatelů a uživatelů elektronických nástrojů pro výběrová řízení a elektronické aukce (APUeN) Milena Machová. „Letošní ročník byl přelomový. O FSA projevili zájem podporovatelé elektronizace z Portugalska, Anglie, Polska, Pobaltí a dalších zemí. Také proto plánujeme obohatit odbornou porotu o zahraniční zástupce. Soutěž FSA narůstá skutečně mezinárodních rozměrů, což nás těší,“ dodává Marcela Návesňáková, jedna z organizátorek FSA.

Výsledky soutěže FSA 2014:

V kategorii START získala první cenu společnost OKK Koksovny, a.s., a to za masivní nárůst využívání eAukcí a komplexní změnu nákupního procesu, na druhém místě se umístil Trenčianský samosprávný kraj, který zavedl eAukce u 88 podřízených organizací. Třetí diplom pak putoval do TŘINECKÝCH ŽELEZÁREN, a.s. za kreativitu, odvahu a razantnost, která je v procesu implementace zásadní.

Kategorie TREND patří těm, kteří využívají elektronické nástroje v nákupu již dlouhodobě, přicházejí s novými inovativními řešeními a inspirují ostatní. Výhercem mezi „trendy“ se stala společnost Dalkia ČR, a.s., druhé místo si odnesla Městská část Praha 2 a třetí ocenění putovalo na Slovensko, Žilinskému samosprávnému kraji.

Poslední z kategorií, MASTER, byla nabitá výraznými osobnostmi z oblasti elektronizací soutěží nákupních procesů. První cenu získal Holger Plein z německého RWE Service GmbH, druhou Tomáš Veit z Plzeňského Prazdroje, a.s. a třetí Lucie Šebelová ze společnosti Siemens, s.r.o.

Kromě prvních tří kategorií, jejichž výherci získali skleněné laserované kostky, byla udělena také FSA Special Award, krychle z červeného mramoru, kterou získal Marco Tardioli, významný šiřitel myšlenky elektronizace veřejných zakázek ve střední Evropě.

Fotografie ze slavnostního večera a medailonky porotců najdete stejně jako bližší informace k hodnocení oceněných firem na fsawards.com.

Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE