Novinky


Novými provozovateli taxislužby na Letišti Václava Havla Praha budou Taxi Praha a FIX

16ZAŘ

Novými provozovateli taxislužby na Letišti Václava Havla Praha budou Taxi Praha a FIX

16. 09. 2016 15:12 Jan Šlachta

Praha, 31. srpna 2016

Společnost Letiště Praha, a. s., dnes uzavřela výběrové řízení na provozování taxislužby v prostorách Letiště Václava Havla Praha od ledna příštího roku. V rámci druhého kola, které proběhlo formou elektronické aukce, byli vybráni dva uchazeči s nejvyšší finanční nabídkou. Vítězi jsou Taxi Praha a FIX, stávající poskytovatel služby. Každý nabídl za pronájem prvního pruhu před terminály částku přes čtyři milióny korun měsíčně.

Do výběrového řízení na provozování taxislužby v prostorách Letiště Václava Havla Praha se přihlásilo celkem šest zájemců, a to společnosti Halo Taxi, FIX, Taxi Praha, Modrý Anděl, TICK TACK a Sedop Taxi. Dnes proběhlo druhé kolo formou elektronické aukce, při které byli vybráni dva uchazeči s nejvyšší nabídkou, konkrétně Taxi Praha a FIX. Kompletní výsledky elektronické aukce jsou přiloženy níže.

Dvěma vybraným uchazečům letiště pronajme prostor vymezený pro vozy taxi přímo před budovami Terminálů 1 a 2. Všichni ostatní provozovatelé taxislužby budou moci i nadále využívat pro vyložení a naložení cestujících všechna ostatní parkoviště v areálu letiště.

„Cílem výběrového řízení Letiště Praha bylo zvýšit kvalitu služby koncovým zákazníkům, jako je dostupnost WiFi zdarma, zajištění dostupnosti vozů do 5 minut od projevení zájmu cestujícího v režimu 24 hodin denně či maximální stáří vozu 3 roky. Součástí je také jazyková vybavenost řidičů, vstřícné vystupování, udržování čistoty vozu i reprezentativní oblečení řidičů,“ říká Jiří Petržilka, člen představenstva Letiště Praha, a. s.

„Klíčovou hodnotou celé skupiny Českého aeroholdingu je transparentnost. O maximální otevřenost jsme usilovali také v případě tohoto výběrového řízení, které ve finále přinese pro cestující lepší službu za neměnnou cenu a vyšší výnos pro Letiště Praha, který bude moci investovat do další modernizace letiště a zlepšování zákaznické zkušenosti,“ doplňuje Václav Řehoř, předseda představenstva Českého Aeroholdingu, jediného akcionáře Letiště Praha.

Finanční nabídka je pro oba vítězné uchazeče závazná a bude zakotvena do smlouvy. Vybraní uchazeči jsou povinni zahájit provoz 1. ledna 2017, nebude-li sjednáno jinak. Smlouva bude uzavřena na dobu určitou, a to do 31. prosince 2021.

Dvoukolové výběrové řízení bylo vypsáno z důvodu končící smlouvy stávajícím poskytovatelům AAA radiotaxi s.r.o. a FIX, spol. s r.o., a předcházela mu několikaměsíční společná a veřejná diskuze se všemi potenciálními zájemci o účast v tendru tak, aby podmínky řízení byly zcela transparentní, účastníkům srozumitelné a zároveň odpovídající všem současným provozním náležitostem fungování trhu taxislužby.

Výsledky 2. kola výběrového řízení – elektronické aukce:

Taxislužba letiště Praha

Kontakty pro média:

Marika Janoušková
Manažer Externí komunikace a tisková mluvčí Letiště Praha
tel.: +420 220 116 784
mobil: +420 724 564 471
e-mail: marika.janouskova@prg.aero
zdroj: www.prg.aero

Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE