Novinky


VS Invest

09LED

VS Invest

09. 01. 2014 13:03 Jan Šlachta

Ostravská stavební společnost VS – Invest získala mezinárodní ocenění za využívání elektronických aukcí. Od asociace APUeN dostala Cenu FSA - Fair Sourcing Award – cena férového nákupu, v kategorii START, která hodnotí nováčky v oboru. VS – Invest začal využívat eAukce letos v březnu, od té doby již uspořádal na 30 aukcí s průměrnou úsporou 11 procent.

„Hlavním přínosem elektronických aukcí jsou samozřejmě úspory, ale důležitá je také transparentnost výběrového řízení. Neúspěšné firmy nemohou vyhlašovatele řízení obvinit ze zákulisních praktik nebo nekalého jednání,“ vysvětlil obchodně-technický ředitel společnosti Arnošt Ryba.

Změnit nákupní zvyklosti v zavedené stavební firmě s dlouhodobě budovaným portfoliem dodavatelů není nijak jednoduché. „Reagovali jsme na situaci na trhu. I my při získávání stavebních zakázek stále častěji vstupujeme do eAukcí, přenést část této tíhy na naše dodavatele prostřednictvím stejného nákupního systému je tedy férové,“ dodal Ryba. Vztahy s původními dodavateli podle něj zůstaly korektní a firma netratila žádného tradičního dodavatele nebo partnera.

Společnost VS – Invest patří do stavební skupiny Pozemní stavitelství Zlín, elektronické aukce využívá například při nákupu materiálu, ochranných pomůcek nebo výběru dodavatele elektřiny.

V kategorii TREND získala ocenění slovenská společnost Tepláreň Košice, v kategorii Master určené pro nejvýznamnější osobnosti v elektronizaci soutěží nákupních procesů byla oceněna Alena Ševčíková z Nemocnice Nové Město na Moravě.

Elektronizace je výrazným nákupním trendem posledních let. Zvýšila úspory a zároveň omezila možnost korupce při obchodování, přesto má stále své odpůrce. Většina výhrad však podle zkušeností těch, kteří eAukce využívají, pramení z neznalosti, jak prokázal například nedávný průzkum mezi desítkami českých a slovenských měst.

„Proto pravidelně oceňujeme ty, kteří jsou v této oblasti lídry nebo naopak nadějnými nováčky. Jejich příklady inspirují další,“ řekl Milan Kaplan, prezident obou asociací APUeN a ředitel ostravské společnosti NAR marketing, která je středoevropským lídrem v oboru.

APUeN je Asociace poskytovatelů a uživatelů elektronických nástrojů pro výběrová řízení a elektronické aukce.

Zdroj: www.ostrava-online.cz/zpravy/ostravska-spolecnost-vs-invest-ziskala-cenu-feroveho-nakupu

Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE