NÁKUPNÍ SLOVNÍK vol. 3


17. 03. 2021

online

Zarejestruj się

O wydarzeniu

Slovník se bude od ostatních odlišovat tím, že je celý postaven primárně na praxi a zkušenosti těch nejlepších z procurementu. Sjednocení terminologie a výklady jednotlivých pojmů doplněné o konkrétní zkušenosti a přístupy mnoha expertů napříč Evropou a obory zmnohonásobí přidanou hodnotu tohoto výkladového manuálu.

Program

Začátek: 09:00
časový rámec akce: 30min

Moderuje: Martin Wiederman + hosté Martin Kapler, Kofola a Vít Hanák, McDermott Internacional Inc.

Opakování je matka moudrosti. Předešlé díky nákupního slovníku obsahovaly pojmy jako jsou komodity (to, co nakupujeme), ABC analýzy (Paretovo pravidlo), výběrové řízení, plánování, SMART a strategický nákup. V tomto díle se zaměříme na pojmy:

Dominantní/monopolní postavení

Podnik není jediný na trhu, ale zastává vůdčí roli v odvětví. Ostatní firmy jsou příliš malé na to, aby mu mohly konkurovat, zaměřují se spíše na menší zákazníky, pro které dominantnímu podniku nestojí za to určovat nabídku. Ostatní firmy se často dominantnímu podniku přizpůsobují nebo naopak diverzifikují.

Hodnotící kritérium

Zadavatel v e-tendru zpravidla musí stanovit, podle čeho bude hodnotit (např. dle ceny, dle ekonomické výhodnosti, po jednotlivých položkách apod.); dílčím ukazatelem toho hodnocení je pak hodnotící kritérium. Hodnotícím kritériem tak může být celková cena daná součtem všech položek, ale může to být také každá jednotlivá položka, která má svou váhu, může to být jiná libovolná volitelná podmínka.

KPI

  • Souhrn parametrů pro měření Sevice Level neboli zákaznické spokojenosti a míry uspokojování požadavků.
  • Předem stanovené parametry pro hodnocení manažerů a pracovníků (EBITDA, krycí příspěvek, metriky jednotlivých makroprocesů apod.).

…když čas dovolí, seznámíme se i s pojmem LAST CALL

Wykładowcy

Vít Hanák

Má mnohaletí zkušenosti z oblasti nákupu, začínal jako nákupní referent na skladovém materiálu, probojoval se přes tehdejší "centrální komodity a kategorie" až k vedení nákupních týmů, a to hlavně v rámci společnosti RWE/innogy, kde měl nakonec tu čest vést celou tu skvělou partu lidí. Od roku 2018 pracuje u mezinárodního EPC kontraktora v Oil&Gas sektoru se zázemím v krásném Brně.

Martin Kapler

W zakupach pracuje już od roku 2008 v takich firmach jak Eiffage Polska Budownictwo SA, Eiffage Construction ČR, ArcelorMittal Ostrava, ArcelorMittal Polska. Obecnie pracuje jako Dyrektor ds Zakupów Materiałów i Usług w firmie Kofola ČeskoSlovensko a.s., oraz w spółkach zależnych HOOP Polska i UGO. Na wszystkich jego poprzednich miejscach pracy miał kontakt z eAukcjami, które są jednym z podstawowych kroków zwiększenia efektywości zakupów i jednocześnie zwiększenia ich przejrzystości. Największym wyzwaniem dla jego osoby było i nadal jest wdrożenie narzędzi elektronicznych w zakresie prac budowlanych i technologii.

Martin Wiederman

Jako doświadczony matador w dziedzinie zakupów i zarządzania w spółkach Magneton Kroměříž, ŽDB Viadrus, Vítkovice i Legios twierdzi, że rzeczywistość zakupowa bywa niekiedy absurdalna. Według Martina Wiedermana na przykład możecie spokojnie trafić do sądu z tym, z kim przez lata robiliście większość swoich interesów. Postępowanie procesowe, zarządzanie operacyjne i zakupy jako proces są jego życiowymi hobby, nie dziwi więc, że swoimi wiadomościami dzieli się chętnie w formie publikacji i wystąpień.

Zarejestruj się

Uczestnik

Pozostałe


Cennik i kontakt

Událost je bezplatná - vyplňte, prosím, jenom registraci.

Kontakt:
Renáta Mecová
E-mail: mecova@proebiz.com
Tel.: +420 597 587 106
GSM: +420 775 179 066

PROEBIZ
Masarykovo náměstí 33
702 00, Ostrava
Česká republika

Back to Top