Národní eForum - Nákup v době elektronizace


07. 06. 2018

Praha

Klub Lávka, Novotného lávka 201/1, Praha

Pozor: Táto akcia sa už uskutočnila 07. 06 . 2018!

O akcii

Odborné pracovní dílny specialistů firemních nákupních týmů o elektronizaci v procesech řízení investic nebo v procesech nákupů.

Tady si můžete stáhnout všechny prezentace, ke kterým jsme dostali svolení ke zveřejnění od přednášejících na NeF 2018:

Program

Moderují: Peter Mikuláš a Jana Vítová

8:30 prezence

9:00 zahájení workshopu

Aktuální trendy v elektronizaci

Roční sumář nejzásadnějších událostí, změn a zajímavostí ze světa elektronizace firemního nákupu. Trendy, čísla, statistiky. Na základě trendů dochází k inovacím elektronických nástrojů a služeb. Získejte představu o možnostech elektronizace ve firemním sektoru.

Peter Mikuláš, PROEBIZ

Chyby v elektronizaci nákupu

Oblíbené téma nákupních chyb, které posouvají dál se zaměřením na elektronizaci nákupních procesů. / Příklady nepovedených nastavení, taktik či zvolení nevhodného nástroje, které je dobré znát a neopakovat. / Elektronizace jako fenomén dnešní doby a rady, kde se vyvarovat přešlapům.

Petra Kyselová, Lidl

Nová doporučení pro Yankee aukci

Jak funguje princip Yankee aukce? / Za jakých podmínek je možné ji použít? / Když je nutné kombinovat mezi optimální nabídkou a kapacitními možnostmi dodavatelů. / Konkrétní příklad Yankee aukce na hodinové zúčtovací sazby.

František Kojan, E.ON

Elektronizace category managementu

Co si můžeme slibovat od elektronizace category managementu? / Je úspěšná implementace reálná? / Jaké kroky vyžaduje příprava? / Jak moc podrobná musí být vstupní analýza? / V čem nám usnadní práci? / S jakými výsledky lze počítat? / Kolik času musíme investovat a kolik ho získáme?

Martin Jarábek, Nafta

eKatalogy jako trend

Elektronizace nabízí využití řady kvalitních nástrojů. / eKatalogy jako nedílná součást portfolia eNástrojů. / V čem spočívá kouzlo eKatalogů? / Na jakém principu fungují a proč nám usnadní život? / Mnohaleté zkušenosti a doporučení ohledně využívání eKatalogů.

Zdeněk Pytlíček, innogy

Výhody a nástroje elektronické komunikace s dodavatelem

Vhodnost elektronické komunikace závisí na povaze sdílených informací. / Konkrétní příklad fungování velké společnosti a její maximální využití výhod elektronické komunikace s dodavateli. / Jaké další metody komunikace s dodavateli je potřeba využívat, abychom docílili maximální efektivity.

Jan Vašek, VŠB – TU Ostrava, Jan Trbušek, Siemens

13:00 závěr workshopu

Prednášajúci

Zdeněk Pytlíček

Možno trochu prekvapí, že doménou práce Zdenka Pytlíčka, ktorý si prešiel pozíciami od nákupcu až po stratéga, sú všetky nákupné činnosti, pri ktorých sa "nenakupuje". V spoločnosti GasNet sa momentálne zameriava na digitalizáciu, automatizáciu a robotizáciu nákupných procesov, implementáciu a rozvoj nákupných systémov, reporting, analýzy a nákupnú legislatívu. Príklad? V roku 2017 bol spustený prvý robotizovaný proces v nákupe a v súčasnosti viac ako 92% nákupných transakcií vykonávajú stroje bez zásahu nákupcov.

Jan Vašek

Patří ke špičkám oboru řízení nákupu a umí nabyté zkušenosti předávat studentům i praktikům. Studoval na Univerzitě Palackého, Harvardově univerzitě, univerzitě v Oxfordu a Cranfieldu. Praktické zkušenosti v nákupu získal ve společnosti Toyota, Inergy, Automotive Lighting a Swiss Krono. Je inspirujícím řečníkem a jeho workshopy doslova vtahují posluchače do problému.

Petra Kyselová

Petra Kyselová pracuje ve společnosti Lidl ČR od roku 2014. Nejdříve se její práce koncentrovala na přestavby prodejen. Následně převzala starost o elektronická výběrová řízení a nastavení procesů s tím souvisejících. Od května 2018 vede oddělení ORGA v rámci Technického nákupu, kde organizuje výběrová řízení, zastřešuje tvorbu smluv a správu objednávkového systému.

Jan Trbušek

Ve firmě Siemens s.r.o. pracuje od roku 2007. Nejprve se věnoval nákupu logistických služeb pro skupinu společností Siemens v České republice a procesním otázkám s tím spojených. Následně se jeho kompetence rozšířila na region střední a východní Evropy, tzv. CEE. Od roku 2015 působí v roli ředitele centrálního nákupu opět pro skupinu Siemens CZ, kde kromě společného nákupu komodit nepřímého materiálu pro všechny české výrobní závody a divize je zodpovědný za digitální transformaci nákupu v České republice v řadě oblastí jako e-katalogy, EDI/ESI, e-sourcing a v poslední době i úvahami o robotizaci některých rutinních činností.

Martin Jarábek

Za deset roků ve výrobě se naučil skřípat zuby při každé zmínce o nákupu, aby v něm nakonec skončil. Čili od výrobáka v malé nástrojářské firmě přes production directora v nadnárodním konzorciu až po nákup ve společnosti Gas&Oil. Že to nedává smysl? No ani nám ne.

František Kojan

V energetice pracuje od roku 2000. Do roku 2007 jako technik Standardizace technologií distribuční sítě a od roku 2008 jako manažer nákupu. Zaměřuje se na nákup služeb týkající se provozních a investičních zakázek na distribuční síti a rozvodnách na území společnosti E.ON. Od roku 2014 i nákupem materiálů pro sítě VN a NN. Elektronické aukce využívá k nákupům od roku 2010 a snaží se je rozšířit do všech oblastí nákupů pro společnost E.ON. V poslední době využívá elektronické aukce v celém nákupním procesu a to od vložení nabídek uchazečem po samotnou elektronickou aukci.

Peter Mikuláš

Do PROEBIZu nastoupil v roce 2010 jakožto čerstvý absolvent Slezské univerzity. Zabývá se implementací elektronických nástrojů v prostředí firem a institucí. Specializuje se na zefektivnění procesů, například tím, že do firemního nákupu i do veřejných zakázek zavádí elektronické katalogy.

Jana Vítová

Symbolický návrat ke kořenům je jedním z motivů profesní cesty Jany Vítové, která byla v roce 1990 vůbec prvním zaměstnancem firmy NAR marketing. Přestože po dvou letech odešla a začala podnikat, v roce 2007 přijala nabídku vrátit se zpět a od té doby úspěšně rozšiřuje řady uživatelů softwaru PROEBIZ. Je vedoucí konzultačního týmu neboli country manažerem pro Moravu, část východních Čech a Vysočinu.

Cenník a kontakt

Účastnický poplatek:
2 500,- Kč bez DPH,
1 500,- Kč bez DPH pro uživatele sw PROEBIZ

Úhrada:
Bankovní spojení: Raiffeisenbank
Číslo účtu: 6461639808/5500
Variabilní symbol: uvádějte své IČ
Specifický symbol: 20180606

Fakturace:
Po přijetí platby na účet zašle organizátor do 5 pracovních dnů fakturu - daňový doklad na e-mail účastníka uvedený při registraci. Účastník souhlasí se zasláním elektronické faktury na e-mail, který uvedl při registraci. Faktura je opatřena zaručeným elektronickým podpisem a splňuje veškeré náležitosti pro elektronické zasílání dokladů podle platných zákonů ČR a směrnic EU.

Kontakt:
Wladyslaw Pituch
gsm: +420 725 880 522
tel.: +420 597 587 136
e-mail: pituch@proebiz.com

NAR marketing s.r.o.
Masarykovo náměstí 52/33,
Ostrava - Moravská Ostrava,
702 00, Česká republika

Back to Top
Procurement Board pracuje s otvorenými cookies. Umožňuje mu spracovávať dáta, ktoré sú pre správny priebeh a vyhodnocovanie nevyhnutné. O cookies a ich nastavení sa dozviete VIAC TU