Obstrukční chování uchazečů II.


05. 05. 2021

online

Pozor: Táto akcia sa už uskutočnila 05. 05 . 2021!

O akcii

Obstrukční chování uchazečů je téma, které je potřeba vést s příslušnými orgány a hledat řešení, jak se proti maření hospodářské soutěže bránit. Rozhodovací praxe je nejednoznačná a proto je nutné sdílet reálné zkušenosti, vysvětlovat, oponovat, inspirovat. Diskuze se zúčastní zástupci dohledových orgánů, zadavatelů i expertu na tuto problematiku.

Program

Začátek: 13:00
časový rámec akce: 45 min

Moderuje: Marcela Turčanová - APUeN + hosté: Jaroslav Lexa - ÚVO, Pavel Herman – MMR, Adéla Havlová, Mojmír Florian

  • Doporučení, jak se bránit proti nekorektním dodavatelům
  • Konkrétní příklady z praxe
  • Diskuze o vydaných rozhodnutích a doporučení z toho vyplývající?

Prednášajúci

Mojmír Florian

Ředitel Odboru veřejných zakázek II na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Po absolvování Právnické fakulty Univerzity Karlovy pracoval téměř deset let na Úřadu městské části Praha 2, kde se mj. věnoval zadávání veřejných zakázek; v roce 2012 přešel na druhou stranu pomyslné barikády a od té doby na postupy zadavatelů dohlíží. Podílel se na formulaci části třinácté aktuálně účinného zákona o zadávání veřejných zakázek upravující ochranu dodavatele, tj. námitky a dozor nad dodržováním zákona ze strany Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Zadávání veřejných zakázek se podle jeho přesvědčení kromě nepopiratelné složitosti vyznačuje i dynamičností a různorodostí řešených problémů, které vyžadují komplexní přístup k jejich řešení. K zakázkovým tématům pravidelně přednáší a publikuje. Je mj. členem expertní skupiny Ministerstva pro místní rozvoj k zákonu o zadávání veřejných zakázek.

Pavel Herman

Mgr. Pavel Herman je absolventem Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. V letech 1999–2011 byl zaměstnancem Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, kde vykonával různé funkce na sekci dohledu na zadávání veřejných zakázek, včetně funkce ředitele této sekce. Od roku 2012 působí na Ministerstvu pro místní rozvoj, v současné době jako poradce ministryně a předseda expertní skupiny MMR pro veřejné zakázky. Je autorem odborných textů týkajících se zadávání veřejných zakázek a jeho přezkumu, věnuje se rovněž přednáškové činnosti.

Marcela Turčanová

Každý, kto chce naučiť ľudí, ako hospodárne nakupovať za štátne peniaze, musí byť odvážny a trpezlivý. A to je rozhodne i Marcela Turčanová, viceprezidentka slovenskej asociácie APUeN a tiež manažérka vzdelávacej APUeN Akadémie. S plným nasadením a osvetovými ambíciami sa venuje elektronizácií verejného obstarávania a vzdelávania nielen v oblasti práce so slovenským Elektronickým kontraktačným systémom. Najlepšie praktické počiny nominuje do súťaže FSA, ktorú každoročne organizuje.

Jaroslav Lexa

Nenapraviteľný optimista, ktorý verí, že na Slovensku sa dá nakupovať vtipne, zaujímavo a zároveň i hospodárne a v súlade so zákonom. So svojím tímom to Jaroslav Lexa dokázal ako riaditeľ odboru verejného obstarávania na MPSVaR SR, kde za rok ušetril viac ako 5 miliónov eur. Píše zmluvy, námietky, články, knihy a kedysi dávno i blogoval. Ako školiteľ v oblasti verejného obstarávania dokáže ľuďom vysvetliť, kde v zákone sa nachádza zdravý sedliacky rozum. Je spoluzakladateľom slovenského APUeNu. V súčasnosti pôsobí ako riaditeľ Inštitútu verejného obstarávania na ÚVO.

Adéla Havlová

Advokátka se specializací na právo veřejného sektoru, zejména veřejné zakázky. Působí v advokátní kanceláři Havel & Partners, která vloni počtvrté získala titul Právnická firma roku pro oblast veřejných zakázek a která v České republice disponuje největším týmem specializovaným pro veřejný sektor (25 právníků). Kromě advokacie působí Adéla Havlová aktivně ve vedení odborných asociací (Asociace pro veřejné zakázky a unie administrátorů - UNIAVEZ) a je členem expertní skupiny Ministerstva pro místní rozvoj pro legislativu k veřejným zakázkám za Asociaci pro rozvoj infrastruktury a členem expertního týmu MPSV k odpovědnému zadávání, v rámci kterých se věnuje rozvoji best practice a inovací ve veřejném zadávání, včetně otázek elektronizace, nákupních praktik, odpovědného zadávání, hodnocení kvality apod. Od r. 2014 je členkou rozkladové komise Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Využívá know-how z dalších členských států EU, zejména Německa, Rakouska, Nizozemí a samozřejmě Slovenska. Pravidelně přednáší a publikuje v odborných periodikách.

Cenník a kontakt

Událost je bezplatná - vyplňte, prosím, jenom registraci.

Kontakt:
Zuzana Kawuloková
E-mail: kawulokova@proebiz.com
Tel.: +420 597 587 106
GSM: +420 723 982 664

PROEBIZ
Masarykovo náměstí 33
702 00, Ostrava
Česká republika

Back to Top