Kurz Digitální nákupní tým, modul 3: PLÁN NÁKUPU A PROCES SCHVALOVÁNÍ


22. 10. 2021 - 23. 10. 2021

Ostrava

Pozor: Táto akcia sa už uskutočnila 22. 10 . 2021!

O akcii

Analýza, prioritizace, proces schvalování

Naučte se zakládat projekty a osvojte si tuto činnost na konkrétní praktické ukázce, seznamte se s plánováním nákupních aktivit na sledovaná období, controllingem, jejich vyhodnocováním a využitím výsledků pro další plánování.

Zásadní je správně evidovat nákupní požadavek od okamžiku jeho vzniku, přes jeho realizaci až po kalkulaci benefitů získaných nákupním oddělením při realizaci nákupního projektu. Plán nákupu slouží jako nástroj plánování kapacity nákupu v určitém období, ale zároveň může být použit například jako základ pro nastavení cílů nákupního týmu pro daný rok. Vhodným využitím nákupního týmu potom získáte možnost prioritizace, zvýšení transparentnosti práce celého týmu včetně zviditelnění práce na projektech mezi nákupem a interním zákazníkem a zároveň ideální nástroj na plánování výkonu práce jednotlivých členů nákupního týmu.

Nástroje: IFS, SAP, Mercateo, K2

Prednášajúci

Miloš Olejník

Nákupní specialista s více než dvacetiletou praxí v nadnárodních firmách jako Ikea, innogy, Makro, nebo Amazon, kde zastával strategické vedoucí posty a získal zkušenosti s nákupem v celé jeho komplexitě. Je velkým propagátorem elektronického nákupu a dalších moderních nástrojů efektivního nakupování, stejně jako maximální transparentnosti v procesu výběrových řízení. V současnosti uplatňuje své zkušenosti na pozici Procurement and Operations Manager ve společnosti ESET.

Jan Hirsch

Jan sbírá zkušenosti z mezinárodního nákupu a logistiky již od roku 1995. Vedl nákupní týmy v menších i větších společnostech jako např. Unipetrol, KUKA a BLANCO. Věnuje se projektům v procesním řízení, mapování a analýze, zlepšování procesů, předávání zkušeností, lektorské činnosti, překladům, vzdělávání v osobním rozvoji a také vlastnímu B2C projektu. V posledním jmenovaném spojuje svou oblibu v dobrém pivu a plnění tvůrčí touhy v grafice. Žije v malé vesničce v Krušných horách a nejraději se po nich prochází s partnerkou a se psem. Hraje na basu a zpívá v thrashmetalové kapele. Mimo jiné má také rád Pratchetovu Zeměplochu, její postavy a příběhy.

Michaela Šrámová

Michaela vystudovala magisterský obor International Business, a to na VŠE v Praze a University of Applied Sciences v německém Mainzu. Po studiích pracovala jako nákupčí a dále supply chain expert ve výrobní firmě. Momentálně působí jako konzultant ve společnosti Deloitte Advisory pro Střední Evropu, kde je součástí týmu Supply Chain & Network Operations Procurement Technology. Její misí je digitální transformace nákupních procesů a týmů, přičemž klade důraz na lidský faktor. V rámci své role vede Michaela implementace nákupních řešení, zpravidla pro mezinárodní firmy, aktivní především ve farmaceutickém, zpracovatelském a leteckém průmyslu. Volný čas tráví ráda na tanečním parketu, či cestováním.

Blažej Kováč

Blažej má v současné chvíli na starosti prodej katalogového nákupu ve společnosti Mercateo, která je jednou z největších b2b e-commerce platforem v Evropě. Sám o sobě tvrdí, že je vnímavý, flexibilní člověk, vždy ochotný učit se novým věcem, s vysokou úrovní obratnosti změn a dychtivý čelit novým výzvám. Dokáže sebe i druhé namotivovat energií a nadšením k dosažení závazných cílů, kvality a služeb. Blažej je inovativní člověk, týmový hráč s vynikajícími komunikačními schopnostmi a dobrým smyslem pro humor.

Pavel Motan

Pavel má více než dvacetileté zkušenosti s poradenstvím v provozních a procesních potřebách ve firmách, optimalizací výrobních a logistických procesů a implementací informačního systému K2 a sám o sobě říká, že „naslouchá potřebám firem“. Jeho rukama prošlo více než 300 firem nejrůznějších velikostí a oborů podnikání. Řídí se motem, že drobnosti a selský rozum rozhodují o úspěchu více, než poučky, které ještě nikdo neslyšel. Možná právě proto se snaží najít optimum mezi teoretickým učebnicovým přístupem a řešením přiměřeným potřebě konkrétního zákazníka. Své nejzajímavější projekty pak rád sdílí na odborných konferencích, aby bylo zřejmé, že to jde a každý si mohl odnést kousek inspirace.

Pavel Míl

Pavel se po celou dobu jeho profesního působení, od roku 1995, věnuje ERP systémům (DIALOG/Altec Aplikace, BaaN, IFS Aplikace) a zaměřuje se především na oblast Distribuce (Nákup, Sklady, Prodej), Správu vztahů se zákazníkem a dodavateli (CER/SRM), Správu dokumentů, Servis a Údržbu, reporting, manažerské systémy, administrace a parametrizace aplikace. V současné době působí na pozici senior konzultant pro výše uvedené oblasti a architekt řešení ve společnosti CDC Data s.r.o. Ve svém volném čase je vášnivým vyznavačem outdoorových aktivit, zejména kanoistky, horolezectví, lyží a kola.

Cenník a kontakt

Tento vzdělávací modul je součástí semestrálního kurzu Digitální nákupní tým. Více informací o celém kurzu včetně ceny a registrace najdete na webu:

PROCUREMENT BOARD ACADEMY >>

Kontakt:
Zuzana Kawuloková
E-mail: kawulokova@proebiz.com
Tel.: +420 597 587 106
GSM: +420 723 982 664

PROEBIZ
Masarykovo náměstí 33
702 00, Ostrava
Česká republika

Back to Top
Procurement Board pracuje s otvorenými cookies. Umožňuje mu spracovávať dáta, ktoré sú pre správny priebeh a vyhodnocovanie nevyhnutné. O cookies a ich nastavení sa dozviete VIAC TU