Kurz Digitální nákupní tým, modul 9: KMENOVÁ DATA A JEJICH ŘÍZENÍ (data-management)


04. 02. 2022 - 05. 02. 2022

Ostrava

Pozor: Táto akcia sa už uskutočnila 04. 02 . 2022!

O akcii

Procurement Data Management

Zjistěte, jak naložit s velkým množstvím nashromážděných dat a naučte se rozeznávat a využívat ta opravdu důležitá pro nákupní nebo celofiremní reporting. Seznamte se s databázovými elektronickými nástroji ovlivňujícími správu a kvalitu kmenových dat.

Integrace všech materiálových dat do jedné databáze eliminuje problém dat uložených na více místech a umožňuje jejich využívání různými odděleními za pomoci různých elektronických nástrojů napříč celou organizací. Přesná a standardizovaná data jsou klíčem k optimalizaci celého nákupního procesu včetně procesů navazujících (např. finance). V případě, že vstup nemá požadované vlastnosti, pak ani výstup (například report) nemůže mít vyhovující kvalitu a přesnost. To samé je platné pro integraci dvou a více systémů nebo společností, kdy kvalitní a standardizovaná kmenová data zjednoduší a zrychlí celkový integrační proces.

Nástroje:
IFS, SAP, Data Procure

Program

  • Efektivní evidence a správa kmenových dat obsahující popisy všech materiálů, dodavatelů, kategorií apod.
  • Jaké jsou možnosti standardizace a harmonizace nákupních kmenových dat a kde můžeme zůstat flexibilní.
  • Vliv master dat na reporting a budoucí digitální transformační proces.
  • Čistění dat včetně trvalého hlídání kvality dat.
  • Možnosti tvorby reportingu.

Prednášajúci

Zdeněk Pytlíček

Možno trochu prekvapí, že doménou práce Zdenka Pytlíčka, ktorý si prešiel pozíciami od nákupcu až po stratéga, sú všetky nákupné činnosti, pri ktorých sa "nenakupuje". V spoločnosti GasNet sa momentálne zameriava na digitalizáciu, automatizáciu a robotizáciu nákupných procesov, implementáciu a rozvoj nákupných systémov, reporting, analýzy a nákupnú legislatívu. Príklad? V roku 2017 bol spustený prvý robotizovaný proces v nákupe a v súčasnosti viac ako 92% nákupných transakcií vykonávajú stroje bez zásahu nákupcov.

Radoslav Delina

Expert v oblasti využívání umělé intelegence na zpracování velkých dat. Participuje na několika mezinárodních projektech zaměřených na přípravu datových výstupů pro další analýzy vyhodnocování ekonomických nebo finančích rizik. Současně působí jako korespondent evropské iniciativy Evropské komise – eBusiness w@tch, eWork, e-Skills For The 21st a další.

Zdeněk Mikeš

Za posledních 12 let poznal svět nákupu z různých stran od nákupčího, přes sourcing manažera až po konzultanta nákupních řešení. Aktuálně na pozici Head of Business Development pro nákupní řešení v SAP pomáhá zákazníkům najít optimální způsoby digitální transformace v nákupu, financí a logistice. Zdeněk zároveň pracuje na strategických projektech spojené s novými řešeními. V duchu “všestrannost je klíčem úspěchu nákupčího“ se ve volném čase věnuje studiu cizích jazyků, včelaření či bojovým sportům.

Pavel Míl

Pavel se po celou dobu jeho profesního působení, od roku 1995, věnuje ERP systémům (DIALOG/Altec Aplikace, BaaN, IFS Aplikace) a zaměřuje se především na oblast Distribuce (Nákup, Sklady, Prodej), Správu vztahů se zákazníkem a dodavateli (CER/SRM), Správu dokumentů, Servis a Údržbu, reporting, manažerské systémy, administrace a parametrizace aplikace. V současné době působí na pozici senior konzultant pro výše uvedené oblasti a architekt řešení ve společnosti CDC Data s.r.o. Ve svém volném čase je vášnivým vyznavačem outdoorových aktivit, zejména kanoistky, horolezectví, lyží a kola.

Cenník a kontakt

Tento vzdělávací modul je součástí semestrálního kurzu Digitální nákupní tým. Více informací o celém kurzu včetně ceny a registrace najdete na webu:

PROCUREMENT BOARD ACADEMY >>

Kontakt:
Zuzana Kawuloková
E-mail: kawulokova@proebiz.com
Tel.: +420 597 587 106
GSM: +420 723 982 664

PROEBIZ
Masarykovo náměstí 33
702 00, Ostrava
Česká republika

Back to Top
Procurement Board pracuje s otvorenými cookies. Umožňuje mu spracovávať dáta, ktoré sú pre správny priebeh a vyhodnocovanie nevyhnutné. O cookies a ich nastavení sa dozviete VIAC TU