SPOUŠTÍME KATALOG! vol. 2 - Analýza historického spendu


15. 09. 2021

online

Pozor: Táto akcia sa už uskutočnila 15. 09 . 2021!

O akcii

Před zahájením implementace procesu katalogového nákupu, musíme učinit několik důležitých rozhodnutí. Jedním z nich je, které konkrétní nákupní položky katalogizovat. Jak takové položky identifikuji, jak bychom s nimi měli dále pracovat, případně co musíme udělat proto, aby byly katalogizovatelné. Budeme sdílet postupy, které používáme v naší praxi, problémy, na které narážíme a jak je řešíme.

Program

Moderují: Zdeněk Pytlíček a Jana Vítová
Start: 10:00, délka: 30 min


Úvod – proč se o katalogizaci vůbec bavíme

  • V čem spočívá změna chování nákupu
  • Co nám katalogizace přináší

Metody identifikace potenciálu na katalogizaci

  • Pareto a ABC analýzy
  • Práce s výsledky analýz
  • Od analýzy k výběrovému řízení, smlouvě a implementaci katalogu

Chyby, kterých se dopouštíme a jak je eliminovat

  • Pozdě „bycha honit“
  • Nákupní strategie a komunikace uvnitř nákupních týmů

Prednášajúci

Zdeněk Pytlíček

Možno trochu prekvapí, že doménou práce Zdenka Pytlíčka, ktorý si prešiel pozíciami od nákupcu až po stratéga, sú všetky nákupné činnosti, pri ktorých sa "nenakupuje". V spoločnosti GasNet sa momentálne zameriava na digitalizáciu, automatizáciu a robotizáciu nákupných procesov, implementáciu a rozvoj nákupných systémov, reporting, analýzy a nákupnú legislatívu. Príklad? V roku 2017 bol spustený prvý robotizovaný proces v nákupe a v súčasnosti viac ako 92% nákupných transakcií vykonávajú stroje bez zásahu nákupcov.

Jana Vítová

Symbolický návrat ke kořenům je jedním z motivů profesní cesty Jany Vítové, která byla v roce 1990 vůbec prvním zaměstnancem firmy NAR marketing. Přestože po dvou letech odešla a začala podnikat, v roce 2007 přijala nabídku vrátit se zpět a od té doby úspěšně rozšiřuje řady uživatelů softwaru PROEBIZ. Je vedoucí konzultačního týmu neboli country manažerem pro Moravu, část východních Čech a Vysočinu.

Cenník a kontakt

Událost je bezplatná - vyplňte, prosím, jenom registraci.

Kontakt:
Barbora Halfarová
E-mail: halfarova@proebiz.com
Tel.: +420 597 587 106
GSM: +420 601 168 896

PROEBIZ
Masarykovo náměstí 33
702 00, Ostrava
Česká republika

Back to Top
Procurement Board pracuje s otvorenými cookies. Umožňuje mu spracovávať dáta, ktoré sú pre správny priebeh a vyhodnocovanie nevyhnutné. O cookies a ich nastavení sa dozviete VIAC TU