Novinky


ÚVO: J. Lexa na konferencii „eBF“ v Ostrave

19NOV

ÚVO: J. Lexa na konferencii „eBF“ v Ostrave

19. 11. 2019 16:08 Jan Šlachta

Elektronizácia firemného nákupu a verejného obstarávania – to boli hlavné témy 15. ročníka medzinárodnej konferencia „eBF“, ktorá sa konala v dňoch 6. - 8. novembra 2019 v Ostrave. V rámci prednášok na nej vystúpil aj Jaroslav Lexa, riaditeľ Inštitútu verejného obstarávania Úradu pre verejné obstarávanie (ďalej „ÚVO“).

Zisti viac


Nové názvy našich „strojů“

14AUG

Nové názvy našich „strojů“

14. 08. 2019 08:30 Jan Šlachta

PROEBIZ se stává nákupní platformou. Před lety jsme kvůli síti partnerů upozadili v marketingové komunikaci název firmy (NAR marketing) ve prospěch produktu (PROEBIZ), který nás s partnery spojoval. Dnes, když uvádíme na trh nové softwary, které elektronizují další části nákupních a obstaravatelských procesů, a ty nové nástroje s sebou přinášejí nové názvy, je nutné věci změnit. Umbrelu PROEBIZ začínáme používat pro celý komplex stávajících a vznikajících nákupních softwarů, je to název platformy. Nástroj, který jsme až doposud po dobu cca patnácti let označovali stejným jménem, se bude pro další dny jmenovat TENDERBOX. Ještě upřesnění, formálně půjde o PROEBIZ TENDERBOX, jak se ve smlouvách píše „…dále jen TENDERBOX“.

Zisti viac


Radiožurnál: sdružené nákupy dnes

08AUG

Radiožurnál: sdružené nákupy dnes

08. 08. 2019 08:58 Jan Šlachta

Je to už několik let kdy se mezi tématy konference (vlastně jak teď říkáme - festivalu) eBF zaznívalo v prezentacích a v diskuzích "POZOR NA SDRUŽENÁ VÝBĚROVÁ ŘÍZENÍ!". Teoretici tehdy pro ně horovali a praktici udiveně oponovali zkušenostmi a výsledky. Po letech, teď v pátek na Radiožurnálu, o tom byla řeč, poslechněte si pro inspiraci:

Zisti viac


SPOLU už popáté...

01AUG

SPOLU už popáté...

01. 08. 2019 11:38 Jan Šlachta

Nákupní festival eBF vlastně nezačíná ve středu (6.11.) ráno přivítáním účastníků, ale už v úterý večer vernisáží výstavy TOGETHER – SPOLU. Ta je sestavená z výtvarných prací účastníků akce, jejích organizátorů a dalších nákupců nebo zakázkářů z několika zemí EU, kteří nemohli osobně přijet.

Zisti viac


AMERIČANI V PROEBIZu

24JUL

AMERIČANI V PROEBIZu

24. 07. 2019 13:39 Jan Šlachta

Poprvé v naší historii začala proebizovský tender box minulý týden používat americká firma doma v USA. Při školení údajně nástroj hodně chválili.

Zisti viac


Velký test elektronických nástrojů označil JOSEPHINE jako sexy!

15APR

Velký test elektronických nástrojů označil JOSEPHINE jako sexy!

15. 04. 2019 12:01 Jan Šlachta

Hospodářská komora zveřejnila výsledky nezávislého testu elektronických nástrojů a JOSEPHINE z něj vzešla jako sexy kráska, čímž se zařadila mezi tři vítěze!

Že "sexy"? Ano! Celý test byl pojat zodpovědně a zároveň s vtipem a rozdělil nástroje do čtyř svérázně nazvaných skupin, takzvaně "na první dojem":

  • sexy / na míru turbulentnímu zákonu / všeobjímající / z jiné galaxie

V článku se dozvíte více, například proč je NEN "všechno jen ne sexy" a proč nedosáhl na vítězné příčky.

Zisti viac


Pod Tatrami sa blýskali hviezdy VO

28MAR

Pod Tatrami sa blýskali hviezdy VO

28. 03. 2019 13:23 Jan Šlachta

Diskusia o novinkách a súčasných trendoch, ktoré priniesla Veľká novela zákona o VO. Presne také bolo stretnutie odborníkov konferencie 2019 Právo & Prax pod hlavičkou APUeNu.

Najväčšiu pozornosť auditória vyvolala polemika o bezpečnosti elektronických nástrojov, dát, procesov a zodpovednosti za autentifikáciu uchádzačov.

Zisti viac


Polsko hledá nové cesty elektronizace

14MAR

Polsko hledá nové cesty elektronizace

14. 03. 2019 14:24 Jan Šlachta

Polský Úřad pro veřejné zakázky oznámil, že odstupuje od smlouvy na návrh a dodávku softwaru pro národní platformu na elektronické zadávání veřejných zakázek "e-Zamówenia".

Pro komunikaci a příjem nabídek elektronickým způsobem tak instituce mohou i nadále využívat stávající bezplatný státní systém miniPortal, alternativně pak některý z komerčních evropských nebo domácích nástrojů.

Zisti viac


Transparentne, inovatívne a bez starostí

26FEB

Transparentne, inovatívne a bez starostí

26. 02. 2019 14:34 Jan Šlachta

Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava realizuje výber dodávateľov inovatívnym spôsobom. V priebehu štyroch rokov bude medzi hospodárske subjekty zabezpečujúce služby zimnej a letnej údržby komunikácií a mestskej zelene rozdelených viac ako 40 miliónov €. Finančný objem zákazky budí pozornosť. Svojou výškou ide v tomto okamihu o najväčšie DNS vyhlásené na území Slovenska a niet sa čo diviť, že verejný obstarávateľ kladie dôraz na transparentnosť, hospodárnosť a efektívnosť celého procesu a tieto kritériá svojou povahou DNS určite spĺňa.

Zisti viac


Rozšiřujeme tým dramaturgů eBF

30AUG

Rozšiřujeme tým dramaturgů eBF

30. 08. 2018 14:07 Jan Šlachta

Zapotili jsme se vážně hodně u předloňského nápadu vybrat pro jednotlivé tematické bloky samostatné dramaturgy – moderátory z řad úspěšných nákupců nebo zadavatelů zakázek. Nikdo si toho ani pořádně nevšiml, a přitom to byla hodně velká změna ze které se hned loni stal trend. Automatismus, o kterém se nediskutuje. Na to, s jakou ostražitostí a obavami jsme ten krok dělali, to dopadlo celé úžasně. Jasně, že občas někde něco nevyšlo úplně podle plánu, ale celkově program a jeho opravdovost poskočila nahoru. Tenhle rok přidáváme plyn a hledáme v nákupním a zakázkářském světě nové dramaturgy nejen pro programové bloky, ale celé scény listopadového eBF. Víc hlav, víc srdcí, víc nápadů, nová energie, další inovace.

Zisti viac


Back to Top