Novinky


Nemocnice Nové Město na Moravě

09JAN

Nemocnice Nové Město na Moravě

09. 01. 2014 15:13 Jan Šlachta

Nemocnice v Novém Městě na Moravě získala mezinárodní ocenění za využívání elektronických aukcí. Největší zásluhu na tom má administrátorka veřejných zakázek nemocnice Alena Ševčíková, která získala Cenu FSA (Fair Sourcing Award – cena férového nákupu) v kategorii MASTER, určené pro nejvýznamnější osobnosti v oboru. Ceny FSA uděluje asociace APUeN (Asociace poskytovatelů a uživatelů elektronických nástrojů pro výběrová řízení a elektronické aukce).

Nevšední způsob nakupování přináší úspory. Novoměstská nemocnice začala s eAukcemi v roce 2004, od té doby jich uspořádala bezmála 300 s předpokládanou hodnotou téměř 204 milionů korun. Elektronická forma nákupu zajistila zdravotníkům transparentnost a navíc úspory převyšující 15 procent, tedy finanční přínos přes 30 milionů korun.

„Při nákupech pro nemocnici nemůže být vždy hlavním kritériem cena. U zdravotnického materiálu je velmi důležitá jeho kvalita, u zdravotnických technologií jejich technická úroveň. Pokud má být veřejná zakázka připravena dobře, musí v ní být zohledněny i tyto parametry, které však nebrání využití eAukcí jako prostředků pro hodnocení nabídek. Proto si myslím, že jsou u nás spokojeni pacienti, kterým se dostává ošetřovatelské péče s použitím kvalitních materiálů, zdravotníci, kteří mají k dispozici moderní přístroje a také management, protože ve většině případů nakupujeme levněji, než jsme předpokládali,“ vysvětlila Ševčíková, která v nemocnici zajišťuje veřejné zakázky od roku 2007.

Zdravotnické zařízení využívá eAukce také na výběr zhotovitelů stavebních prací, poskytovatelů služeb – například firem, které zajišťují odvoz odpadu, ale také dodavatelů potravinářského zboží. „Zavedením eAukcí jsme zajistili transparentnost našich nákupních procesů, což je důležité také pro udržování dobrých vztahů s dodavateli,“ dodala Ševčíková a doplnila, že eAukce jsou úspěšně využívány i při výběru dodavatelů energií, které centrálně zajišťuje zřizovatel nemocnice – Kraj Vysočina.

Zdroj:
i-vysocina.cz

Back to Top
Procurement Board pracuje s otvorenými cookies. Umožňuje mu spracovávať dáta, ktoré sú pre správny priebeh a vyhodnocovanie nevyhnutné. O cookies a ich nastavení sa dozviete VIAC TU