Tobogan / blog


Tobogan / 5. týždeň 2023

06. 02. 2023 09:22 Jan Šlachta
Tobogan / 5. týždeň 2023

06FEB


První únorový víkend byl u Honzy Š. ve znamení zimních radovánek. Slavili pololetní vysvědčení a prázdniny výjezdem do Beskyd. Zimní počásko na horách vyloženě přálo! V pátek oprášili snowboard a taky metodiku výuky jízdy, málem zapadli na sedačkách ale jinak bylo vše sluníčkové. Stihli také zajet do ráje běžeckého lyžování ve Velkých Karlovicích, kde se naopak mohli věnovat běžkám. FOTO, FOTO a FOTO. Andrzej byl na fotbalovém plese v Bludovicích. V pondělí probíhaly druhé kola pohovorů do SK týmu. V úterý Jirka Š. měl s Matějem velký meeting ohledně budoucnosti našich softwaru, dozvuky se řešili ještě ve středu. Večer potom odjel na chatu do Tater a manželka Eva přijela další den vlakem. Napadlo strašně moc sněhu a v médiích to bylo označováno dokonce za kalamitu, pro představu FOTO a FOTO kolik sněhu skutečně stihlo napadat za noc. V pátek přijel na návštěvu i Martin Mikušec. Přeji krásný nový týden plný energie! Bára H.

Tobogan / 4. týždeň 2023

30. 01. 2023 10:04 Jan Šlachta
Tobogan / 4. týždeň 2023

30JAN


Byl to týden s velkým "T". V pondělí začalo Velké pondělí, celá firma se sešla v ostravské kanceláři. Dopoledne se diskutovalo a odpoledne jsme si za každý tým pověděli, jak jsme si vedli za rok 2022. Stihli jsme si taky všichni připít na štěstí a zdraví a popřát si hodně úspěchů v novém roce. FOTO a FOTO. Večer jsme se rozdělili na vinaře a pivaře. Jedni v Radegastovně a druzí v oblíbené vinárně u Sýkorova mostu. Tam byly debaty hodně veselé. FOTO. Moravský tým je už třetí měsíc ve výběrovém řízení na využívání systémů PROEBIZ. Tentokrát Jana s Lukášem uspořádali delší ukázku a nastavili s klientem pár soutěží. Líbilo se oběma stranám. Ve středu k nám na obchodní schůzku přijel Marketplanet a odvezl si historicky první licenci na polské eBF. FOTO. Milan Bača se ozval z dovolenky, píše: Hola hej, konečne jsem se po 25 rokoch dostal aj na tu skutocnú Maltu a nielen tú pri miesačke. :-) FOTO, FOTO a FOTO. Ve čtvrtek začal další, již čtvrtý a pátý modul kurzu DNT. Kluci z Microsoftu s pátečními spíkry Martinem Zelenkou a Honzou Hischem byli skvělí - FOTO. Náš Lukáš byl při představování Tenderboxu famózní - FOTO, a kluci ze SAPu rovněž. Nesmím zapomenout na jedinou holku mezi spíkry Hanku Suškovou, kterou doplňoval Martin Repko. FOTO. Beatka hlásí zahájení lyžařské sezóny v Bukovci - FOTO 10 a FOTO a posílá Marianovo dílo: Makronky. Mariane, klobouček!! FOTO. Vyhlásila jsem soutěž o nejlepší fotku od volební urny. Honza Jedlička poslal fotku, ale musela jsem ho dle pravidel diskvalifikovat :-) FOTO, zato Renča ukázala emoce FOTO, nakonec výhra připadla Maji, posílám ten nejkrásnější úsměv od urny :-) FOTO. Marťa měla celý týden ve školícím duchu, Velké pondělí, DNT a školení o výživě . FOTO. Našla si čas i na nedělní procházku, která pak byla za odměnu. FOTO. Mějte fajn týden Hanka :-)

Tobogan / 3. týždeň 2023

23. 01. 2023 10:44 Jan Šlachta
Tobogan / 3. týždeň 2023

23JAN


Třetí lednový týden uletěl tak, že jsme se ani nenadáli a podle čínského horoskopu nás v sobotu definitivně opustil tygr a nastoupil vodní zajíc. Jak říká Zuzka: „je ho třeba hned ze startu pořádně vytahat za uši“, aby po celý rok řádně fungoval. A taky že jo. Celý týden byl pracovně a kreativně velmi plodný na události. Na začátku týdne Janča se Zuzkou přijaly pozvání na prohlídku nové Dětské léčebny se speleoterapií v Jihomoravském kraji, které byla vysoutěžená metodou DESIGN & BUILD. O zkušenosti se zadáváním a realizací stavby se podělili zástupci kraje, zhotovitele i stavebního dozoru. Utužili vztahy a dohodli se na spolupráci konference eBF a streamů. (FOTO). Přípravy na festival eBF jsou už v plném proudu, dolaďují se témata a shodli jsme se na grafické podobě letošního eBFka (FOTO). Za to Marťa měla týden plný technických výzev – nefungovaly odkazy, připojení, mikrofony externistů... čas utíkal rychleji, než by potřebovala, ale díky profi kolegům všechno nakonec klaplo. Za odměnu měla krásný víkend a užila si nové sněhové nadílky (FOTO). Moravská Danča si vybrala vánoční dárek a po laně se koukla na dno Macochy (FOTO a FOTO). Dolů to šlo snadno, ale zpět se málem nevrátila. Ještě teď ji všechno bolí. Hanička po večerech tvořila a ušila pro Matýska krásný kostým na karneval – posuďte sami (FOTO). Kdo by si kostým chtěl půjčit, bude k dispozici za nějakou menší dobrou úplatu :-). U Kaplanů s radostí rozšířili domácí farmu (FOTO). Mezi kolegy máme hodně šikovných a kreativních lidí. Mezi jednoho takového patří i náš Andrzej, který si po večerech doma „čmrká“ a tohle je výsledek – za chvilku začne ilustrovat komixy (FOTO a FOTO). No a já jsem tento týden řešila, jaký trest bude mít Oliver za to, že si během pár dní stáhl hry na mobil i když to bez dovolení nesmí. Trest byl zakoupen v bazaru, zbývá už jen vyměnit kartu. Věřím, že to bude dost velké a na dlouho zapamatovatelné zadostiučinění (FOTO). Slovenský Milánek nás na týden opustil a odletěl za teplem (pro jistotu neposlal ani fotku) :-). Hanysek dostal s měsíčním zpožděním od nás dárek k prosincovým narozeninám... děkuje celému 5tému týmu, že jsme na něho mysleli a udělali mu velkou radost v podobě přednášky nejlepšího českého horolezce Máry Holečka. Přednáška „Dotknout se horolezecké duše“ byla inspirativní (FOTO). Závěr týdne, kdy máme z kanceláří výhled na Masarykovo náměstí byl plný očekávání... náměstí praskalo ve švech (FOTO). Přeji všem fajn týden, Renča.

Tobogan / 2. týždeň 2023

16. 01. 2023 09:01 Jan Šlachta
Tobogan / 2. týždeň 2023

16JAN


Druhý lednový týden jsme začali loučením. FOTO. Barušce už oficiálně začala “mateřská dovolená” a protože byla sluníčkem firmy, přišlo jí do nadcházejících dnů, radostí a povinností popřát všechno nej tak moc lidí, že se skoro všichni nevešli do kanceláře :D a hlavně, při tom kolik krásných přání mimuško přes maminku vyslechlo, tak to bude to nejhezčí, nejchytřejší, nezdravější a nejšťatnější miminko. v Hlučíně tedy rozhodně :) bylo to krásné, dojemné, ale zakončeno úsměvem FOTO. Baruška byla na gratulanty připravená a všude po firmě rozmístila samé dobroty. Nejhůře na tom byla asi Jana, která v novém roce zahájila půst a talíře s mňamkami měla přímo na stole :-o ale byla statečná a odolala. My ostatní jsem v ten den nachodili více kroků, protože jsme pořád chodili na zákusky i sekanou, neb všechno bylo opravdu výborné. FOTO. Úterý jsme měli ve znamení přesunů. Já jsem se přestěhovala za Baruščin stůl, ať jsem blíž televizním klukům. Jirka Š. dal auto na STK a odpoledne vyrazil do Prahy. Stihl večerní pivo s přáteli a ve středu už naplno pracovně jedna schůzka za druhou a na večer zvládl i nejen pracovní setkání s pražskými kolegy. V Ostravě to pro změnu žilo rozesílanou (tedy hlavně kolem mě) a moc děkuji za pomoc a trpělivost Andrzejovi K. a Honzovi Š., protože bez nich by to nebylo a omlouvám se že jsem vás kluci tak trápila. Se pro příště polepším. Fakt…. FOTO. Jirkův čtvrtek pokračoval v Praze dál s PeMim na MMR, kde řešili požadavky od MMR a ÚOHS a všemi certifikovanými nástroji veřejných zakázek. Večer už pak zbyl jen na přesun vlakem, vyzvednutí hotového auta a vše proběhlo bez komplikací, dokonce bez zpoždění, takže pohoda. Pátý tým pracuje na rozšíření a tak testovali novou produkční i grafičku a snad brzy uvidíme, jak to dopadlo a kancelář se opět zaplní. Ale čtvrtek byl zajímavý i pro další kolegy. Někteří (Jan Š., Jan J. a Zuza K.) vyrazili do Poruby za kulturou. A sice na divadelní improvizaci Odvaz na jejich volební speciál. Kandidátů bylo pět a hlasovalo se přes sli.do. Byla to jízda a odvaz. V předvečer těch opravdových voleb ideální oddech od reality. :-D P.s. impro prezidentem se poprvé stal muž - Bob za stranu SMRAD: Strana Mužství Republyky A Demokracie ;) FOTO a FOTO. A tak v pátek mohl jít odvolit s čistou hlavou FOTO. Snad jste to také stihli. Jirku Š. skolila rýmečka, takže u něj byl plán na víkend jasný - postel. Ne tak u Kaplanů. Tady v sobotu proběhl Den otevřených dveří. Pozvali užší okruh přátel a od 10 do 18 hodin se jim protáhlo kuchyní 15 lidí a i přesto, Jana psala, že to bylo moc příjemné a užili si to. A o to jde. Udělat si to tak, jak to vyhovuje nám a tak, ať je nám hezky. FOTO. Děkuji všem, kteří dočetli až sem. Děkuji skvělým kolegům, kteří se se mnou podělili o zážitky minulého týdne. A všem nám přeji úspěšný týden :) Marťa

Tobogan / 1. týždeň 2023

09. 01. 2023 09:43 Jan Šlachta
Tobogan / 1. týždeň 2023

09JAN


Vítam našich milých čitateľov pri prvom TOBO tohto roku. Pevne verím, že ste si cez sviatky všetci dobre oddýchli, načerpali sily, ako i nejaké tie kilečká navyše a že spoločne sa budeme môcť vrhnúť do výziev, ktoré nám tento rok prinesie. Keďže prvý pracovný deň mali ešte deti prázdniny, naše priestory zívali polo prázdnotou. Dotklo sa to aj pána riaditeľa Jirka Š., ktorý bol v pondelok len doobeda a potom ako správna gazdinka išiel domov deťom vydať obed. V utorok si naše vedenie skočilo spoločne na novoročný obed, kde diskutovali nielen o práci. Odtiaľ si Jirka Š. skočil ešte k lekárovi, lebo podľa jeho slov ho pred Vianocami začal trápiť chrbát a musel do nemocnice na obstrek a stále to nemá v poriadku. V stredu si ešte s Piotrem skočili spoločne na dlho sľubované pivo a rovno im to vyšlo už aj ako novoročný prípitok. 5 tím už usilovne pracuje na ďalšom module DNT, ktorý sa bude konať koncom toho mesiaca, ako i na očakávanom eBF. Časť z nás, ktorá sa venuje televízií, pripravuje nový projekt, ktorý bude lepší, krajší, jednoduchší ako bol ten pôvodný. Nebudem zatiaľ ešte nič prezrádzať, ale čoskoro sa to dozviete a máte sa veru na čo tešiť. V sobotu si naša Barunka aj so svojim milým odskočila do Olomouca na obed a chválila ako jedlo, tak i personál a prostredie. A dokonca pre nich varil sám šéfkuchár Přemek Forejt. FOTO. To Martine konečne po mesiacoch tvrdých bojov priniesli sedačku, takže si mákla. Dostať ju na 5. poschodie bez výťahu jej dalo zabrať. Veď posúďte sami FOTO a FOTO. U Kaplanov sa pre zmenu riešil hermelín. Rozhodli sa urobiť si vlastný a domáci nakladaný hermelín. Ževraj zatiaľ len jeden na skúšku, ak by to náhodou nevyšlo, tak uvidíme. Možno si náš pán generálny riaditeľ nájde nové hobby :-) Popritom riešili kam sa vydať v lete na dovolenku a rozhodli sa, že dajú šancu Rumunsku a Bizacskej tiesňave. Akurát ešte musí vymyslieť ako to spojiť aj s prechodom cez Transfagarašskú magistrálu. To ja som využil krásne sobotné počasie a bol som prevetrať spolu s kamarátmi z klubu stádo koní. FOTO. S pekným počasím a tým, že už nie je sneh sa stále nevie zmieriť Honza Š. Preto sa vydal za posledným snehom až na Praděd. Bol tam jediný na bežkách tak sa na neho ľudia dívali dosť čudne, ale Honza si to očividne užil. FOTO. V nedeľu nezaháľala ani Martina a spolu s chalanmi už absolvovala prvý tréning na motokárach. FOTO. P.S: Vďaka Zuzke K. všetci vieme, že tento rok je v čínskom horoskope rokom zajaca. Preto každému radí, že ho treba od začiatku vyťahať poriadne za uši. Len si dajte pozor aby to nedopadlo ako s jej zajacom FOTO. Nech vás sila sprevádza aj tento týždeň. Milan B.

Back to Top
Procurement Board pracuje s otvorenými cookies. Umožňuje mu spracovávať dáta, ktoré sú pre správny priebeh a vyhodnocovanie nevyhnutné. O cookies a ich nastavení sa dozviete VIAC TU