Tobogan / blog


Tobogan / 38. týždeň 2021

27. 09. 2021 12:42 Jan Šlachta
Tobogan / 38. týždeň 2021

27SEP


Předchozí týden utekl hooodně rychle. Finišovali jsme s přípravami na semestrální kurz Digitální nákupní tým, který odstartoval v pátek 24.9. prvním modulem na téma "Řízení nákupu a nákupní proces" (foto, foto, foto a foto). Začátek byl úspěšný, téma bylo velmi zajímavé a dobře pojato skvělými lektory, kteří dorazili včas přes stále rozkopanou D1. Účastníci on-line se rovněž připojili, takže souboj prezenčních versus on-line byl vyrovnaný. Zásadní informace od vedení společnosti zazněla na konci týdne, nákupní festival eBF 2021 přesuneme poprvé po dobu jeho konání na jaro, na poslední týden měsíce května. Jiříkův tým se připravuje na ISO certifikaci. Pro odlehčení mozkových závitů si kluci Honza s Honzou dávají firemní šachovou partii (foto)... Zuzka stále "bojuje" se sprchovým koutem, jednou teče, po opravě specialisty nejde zase zavřít... a to prý kluci přijeli autem se sloganem "Radost ze sprchování". Zuzka tuhle radost zatím nesdílí :). Janča L. vyrazila za krásami Palkovic, kde narazili na Myslikovské Lurdy (foto). Barča oslavila první výročí svatby a vyrazili s manželem na Slovensko do Terchové, prošli Janošíkovy diery a Rozsuzec. Nakonec náročnou turu spláchli pivkem v místním pivovaru Vrsky (foto a foto). V úterý slavíme sv. Václava, kdo má volno - užijte si jej, přeji všem pěkný zkrácený týden, Renáta.

Tobogan / 37. týždeň 2021

20. 09. 2021 12:06 Jan Šlachta
Tobogan / 37. týždeň 2021

20SEP


Vítám všechny čtenáře u přehledu 37. týdne letošního roku. Začali jsme zostra. Po letní pauze nás čekalo naše “velké pondělí“. A musím říct, že bylo opravdu velké. Snad po roce a půl jsme se při tomto pondělku sešli všichni v kanceláři a odpoledne pokračovali sumářem v Imperialu. Je to dost náročný den, ale tím viděním se, dostal úplně nový, hrozně milý rozměr. FOTO, FOTO a FOTO. V úterý jsme pokračovali interním vzděláváním. Já po práci vyrazila na rychlou procházku do lesa. Hřiby jsem nenašla, barevný podzim ano. FOTO. Streamujeme o sto šest! A abychom se pořád posouvali, ve středu jsme začali s mediálním tréninkem. První čtyři vybraní si prošli hodinovým povídáním s Ivou Šulákovou. Samé pozitivní emoce, domluvené další sezení, i BBC nám bude moderátory závidět. Ve čtvrtek se nám konečně podařilo popřát naší milované Zuze. V práci dostala kytku Agátu a stěrku do sprchového koutu (který pořád nemá). Měla radost. O tom, že ji čeká doma překvápko neměla ani páru. FOTO. Špalík, Krista a Matěj vyrazili pracovně na otočku na Slovensko a hlásili úspěšný den. V kanceláři se nám vyměnily holky grafičky. Vrátila se Šárka, odjela Hanička. Šárka s přítelem procestovali Albánii a Makedonii. Mají tam krásné hory, moře, památky a taky plno kamarádské zvěře. FOTO a FOTO. Hanka posílá modrou linku z řeckého Kosu. FOTO. Jirka Špalek trávil víkend dost pracovně. U rodičů na domě začali rekonstruovat podlahu. Podle fotky soudím, že to bude běh na dlouhou trať. FOTO. Naopak my v kanceláři tento týden proběhnem cílovou páskou a v pátek nás čeká první blok DIGITÁLNÍHO NÁKUPNÍHO TÝMU. Dnes je poslední den, kdy je možné se registrovat. Všem nám přeju úspěšný týden. Bára.

Tobogan / 36. týždeň 2021

13. 09. 2021 07:48 Jan Šlachta
Tobogan / 36. týždeň 2021

13SEP


Krásný nový týden přeji. Je neděle večer, mám za sebou netradičně dlouhou dovolenou a věřte nevěřte... těším se do práce. Těším se na vás všechny proebizáky. Z dovolené jsem se vrátila už ve středu večer přímo na jih Moravy, kde se v Bořeticích po hodně dlouhé covidové pauze sešel PROCUREMENT BOARD. Měl vlastně „poslední čtenou zkoušku“ před zahájením (za necelé dva týdny) kurzu Digitální nákupní tým, spojenou s kontrolou produkčních a dramaturgických připomínek. Bylo toho tolik, že na program eBF vyšlo jen málo času, ale to doladíme přes týden. V poslední dnech dovolené jsme ve Viterbu okoukli obrovskou ležící sochu FOTO, která se nedala celá vyfotit, odpočinuli si na šikmé ploše náměstí v Sieně FOTO a ve Vinci obdivovali vynálezy tamního rodáka Leonarda FOTO. Šéf se léta těšil, že se mu podaří navštívit Muzeum školy naivního malířství v chorvatském Hlebine. Teď mu to konečně vyšlo. Na místě zjistil, že „škola“ není o žádné budově, ale o přístupu k formě a obsahu obrazů (většinou na sklo) a také, že to vážně není naivní a už vůbec ne jednoduché. Po prohlídce obrazů v galerii hluboce smekl před Ivanem Generaličem a chápe, že jeho obrazy v minulém století projely celý svět. FOTO a FOTO. Špalíci, Jirka s Evou, FOTO si udělali jen pro sebe prodloužený víkend na jižní Moravě. Za tři dny najeli na kolech 130 kilometrů, počasí jim přálo, dobře bylo, jen některé nepoužívané svaly trochu protestovaly. A protože to měli za námi k Bořeticím blízko, zastavili se na večerní skleničku dobrého vína. Jedloš se v pátek, skoro po deseti letech, vrátil na otočku do své domoviny. Zlákaly ho krnovské hudební slavnosti, kde si užil koncert Vypsané fixy. FOTO. Jana ze správy hlásí, že už rostou! Sbírala na Jablůnkovsku a zpracovat praváčky, kováře, strakoše, hnědé hříbečky i růžovky byla radost. FOTO. To je skvělá zpráva, musím do lesa! Krásný týden plný setkávání, pohody a úspěchů. jv

Tobogan / 35. týždeň 2021

06. 09. 2021 09:38 Jan Šlachta
Tobogan / 35. týždeň 2021

06SEP


Na úvod jedna radostná zpráva. Naše sluníčko, Ivanka N. je potřetí maminkou. Vítáme krásnou Leontýnku – FOTO, gratulujeme a přejeme jí, ať se má čile k světu :-). V úterý jsme měli ISO audit slovenské pobočky, Jiřík hlásí, že jsme byli panem auditorem pochváleni za naše aktivity na Slovensku a vůbec, vše proběhlo hladce. Jana s šéfem si jejich každoroční trempínek ve slunné Itálii užívají. Janča nejvíc ty lokální markety s ovocem – všechno kolem voňavé a usměvaví úžasní lidé. FOTO. Šéf zjišťuje, že fíky dietní opravdu nejsou. O zmrzlině z nich to bohužel platí taky. Ta příroda to nějak blbě zařídila – FOTO a FOTO. Na závěr posílají skoro až reklamní fotky ze Saturnie, kde se vyhřívají v termálních pramenech a zvažují, jestli tam nepočkají do zimy – FOTO a FOTO. Jirka Š. byl s Martinem D. v Praze, kde řešili certifikaci nové verze TENDERBOXu pro státní sektor, vše dopadlo dobře – máme certifikováno! Vše bylo třeba trošku oslavit a tak skočili s pražskými kolegy na jedno do Kozlovny. Vtrhl nám do kanclu poslíček s obrovským pugétem z i-květin, mysleli jsme, že tajný ctitel, ale Bára nás uzemnila: „po roce manželství to ujde…“. FOTO. Středa byla nejen přelomový den tohoto týdne, ale také pro všechny rodiče a školáky jelikož bylo 1. září. Lukáš Z. rekonvalescencuje po beskydské sedmičce. Odnesli to šlapky a kotník. Ale zážitek v cíli prý k nezaplacení a příští rok jde do toho zas. O víkendu to však už nevydržel a vyrazil se smečkou opět do beskydských kopců - FOTO. Janča L. se vypravila hledat živou vodu k Vřesové studánce v Jeseníkách. Pak si ještě šlápli na Keprník a Vozku. Podle fotky myslím, že živá voda tekla proudem - FOTO. Ač se to nezdá, tak i naše Bára sem-tam vyjde na hory. V sobotu vytáhla Venouška na Prašivou, ale večer už zapařila s kámoškama na havířovských slavnostech. FOTO. A na závěr ještě další radostná zpráva – naše Renča už se nám zase zamilovala. No fakt, je prej na starší kousky (ročník 1951) – uznejte sami, není to štramák? FOTO. Přeju všem fajnové, ještě letní září. Honza.

Tobogan / 34. týždeň 2021

30. 08. 2021 08:53 Jan Šlachta
Tobogan / 34. týždeň 2021

30AUG


Léto pomalu končí a sluníčko je nám čím dál tím vzácnější. O co více ale klesá venkovní teplota, o to více stoupá pracovní tempo. Ať už v případě finalizací semestrálního kurzu Digitální nákupní tým, který si letos odbyde svou premiéru a přeji mu jako ex divadelník spoustu repríz a spokojenost všem. Když už si něco vyžaduje takovou přípravu, musí to ale dopadnout dobře. eBF je oproti kurzu již věc známá a dalo by se říci zaběhlá, nicméně i ten si zasluhuje plnou pozornost a nesmí se nic podcenit, třebaže to bude menší než před dvěma léty. Věřme společně, že už bude situace s pandemií na podzim natolik klidná, že si tu prezenční účast užijeme všichni. Velký dík tedy v tomto ohledu patří pátému týmu, který za to za odměnu dostal od IT odělení, konkrétně od Jirky Špalka a Lukyho Zbránka, dárek v podobě dekabelizace a debordelizace v kanclu. Již se nebude zakopávat a každý kabel dostal své unikátní místo. Dá se předpokládat, že od tohoto týdne to v kancelářích opět začne hučet jako v úlu, protože velká spousta kolegů se bude vracet z dovolených s doufejme plnými zásobníky zážitků, které dostanou prostor v dalších dílech Toboganu. Kdo se ale prozatím nevrací a dovolenou si dosytosti užívá jen pan šéf a paní Janička. Ta byla zachycena, při smlouvání o ceně na Záhřebské tržnici takzvaně postaru - FOTO. Obchodníci by měli logicky pozornit, jelikož se zde vyloženě nabízí prostor k digitalizaci obchodního procesu. Ale nebuďme urputní. Ono klasické ustní vyjednávání má občas také něco do sebe, ale digi je digi :-) V divadle platilo pravidlo, že děti a zvířata na jeviště nepatří. To už naštěstí neplatí a když není jiná možnost, proč děti nevzít do práce, aby viděli, co jejich tatínek Jirka Špalek vlastně dělá. Po čtrnácti denní dovolené měl tento počin hned několik výhod. Krom výše zmíněného si děti podle jeho slov alespoň zvyknou na režim, který je čeká. Škola. Těšíte se rodičové? Další měsíc na nás čeká velká věc. ISO certifikace. Držme palec. Bude to další posun směrem vpřed, Držme palce! Koukám, že se jsem se nějak rozepsal a začínám překračovat snesitelný počet písmen. Nemohu ale jinak. Říkají vám něco taková čisla? 101, 8, 1000, 29, 34, 5707, 5607? Ne není to sportka, ale naprosto nadlidský výkon Lukáše Zbránka zahalený do poetického názvu Beskydská sedmička. Co přesně tato čísla znamenají? Něčeho se pevně chyťte! Jedná se o přechod Beskyd z Třince do Frenštátu. Celkem 101km! 8 vrcholů, které převyšují nadmořskou výšku 1000m! Výsledný čas - 29 hodin a 34 minut. Jen to píši, dostávám křeč do lýtek. Zbývající dvě čísla už jen označují míru převýšení. Fotky zde - FOTO, FOTO, a FOTO a vzdušný dík Lukášově drahé polovičce, že ho v pořádku dostala domů. Zda to bylo na zádech nebo dvoukolákem už se historie neptá, Smekám před takovým výkonem. Závěrem už jen zmíním, Janičku Lančovou a její výlet na sever Polska a to až k moři. Tvrdí, že do něj vlezla a omrzliny neutrpěla. Uf. Hledali jste někdy jehlu v kupce sena? Jde to ztuha. Ale najít jantar na písečné pláži se s tímto úkonem dá docela vážně srovnat. Nalezený jantar pak poputoval jako dárek naší Sofi, která si od zítřka bude užívat Bulharsko. Slunce přeje Michal.

Back to Top
Procurement Board pracuje s otvorenými cookies. Umožňuje mu spracovávať dáta, ktoré sú pre správny priebeh a vyhodnocovanie nevyhnutné. O cookies a ich nastavení sa dozviete VIAC TU