Tobogan / blog


Tobogan / 35. týden 2022

05. 09. 2022 11:34 Jan Šlachta
Tobogan / 35. týden 2022

05ZAŘ


Minulý týden byl měsíčně zlomový. Nesl se v duchu konce prázdnin a začátku nového školního roku. Kolegyně Iaruška oplakala vstup své dcerky Patricie do první třídy (FOTO) a já tedy patřím mezi ty rodiče, kteří jsou rádi, že již začala škola a synátor bude mít opět pevný denní řád :-). Pan ředitel měl dovolenou, kterou trávil prací v práci. Ale prý pokud bude mít nudu, bude malovat, takže všichni věříme, že maloval a aspoň trochu si odpočinul. Zuzka se začala starat o nemovitosti, stala se skoro předsedou družstva, protože nutně potřebují vyměnit komíny, které padají na chodník. Hanička se s rodinkou vyhřála na Krétě (FOTO) a Renča dodržela dvouletý slib synovi za samé jedničky a vyrazili do Legolandu (FOTO). Marťa s rodinkou měla závodní víkend v Třinci v motokárách s úspěchem na bedně vítězů – gratulujeme ke 3. místu (FOTO). Grafička Barča vyrazila na larp Azeroth u Prahy, cestou se jim porouchalo auto u devíti křížů, museli volat náhradní dopravu a cestou zpátky se porouchalo i to druhé auto… bitva byla skvělá (FOTO). Baruška H. relaxovala na Ostravici (FOTO) a slovenský Milan si v sobotu zajel na zraz US cars v Trnave (FOTO) a jeho víkendový úlovok z lesov na kopaniciach pri Myjave (FOTO). Na nedělním pracovním chatu 5tým mezi sebou soutěžil o největší úlovky ve sběru hřibů – vyhrála Zuzka (FOTO :). 5tým řeší nepřetržitě druhý ročník semestrálního kurzu DNT, který začne v pátek 21.10. a potrvá až do března 2023. Zuzka s Jiříkem již sedí nad tématy eBF23, produkčně řešíme zda-li se přesuneme z Imperialu na příští rok nebo až na rok 24. Plány jsou velké, změny ve firmě rovněž, tak si přejme ať to jde vše dle představ. Přeji všem pěkný pracovní zážitkově zářijový týden, Renča.

Tobogan / 34. týden 2022

29. 08. 2022 12:51 Lukáš Zbránek
Tobogan / 34. týden 2022

29SRP


34. týden byl tak akorát akční, podle toho, jak se blíží konec prázdnin. Týden jsme začali přáním Zuzce k jejím sobotním narozeninám a volba dárku byla jasná, neb si doma vytváří svůj vlastní prales a tak kytka v květináči nesměla chybět. (foto dodáme příště) :D V úterý si Jirka a Honza střihli webinář ecomailu, k 5Týmu se přištěhoval Milan, Andrzej zjistil, že má spousty dovolené a vyrazil za krásami přírody. FOTO. Ovšem ani na kulturu nezapomínáme. Maruška si ve středu večer užila koncert skupiny Noname na Slezskoostravském hradě a podle všeho si svůj narozeninový dárek užila. Abych nezůstala pozadu, tak jsem se ve čtvrtek po práci šla pokochat na vernisáš do Docku. Autora znám z bývalé práce, maluje pastelkami posledních 9 let a začal v léčebně pro drogově závislé. Jeho příběh je „jiný“ a odpovídají tomu i jeho malůvky FOTO. Pátky se finišuje, ale i školí a kluci se mnou a Raynetem měli velkou trpělivost. Děkuji. Většina z nás se těší na víkend, že si odpočine, ovšem každý si pod tím představuje něco jiného. Třeba Jirka pomáhal u rodičů a ještě před deštěm stihli vykopat brambory FOTO. Milan si vyzkoušel zubařskou pohotovostní péči. Já jsem sbírala ostružiny a Lukáš si vyšlápl B7. Za mě tedy klobouk dolů. 102 km, přes 5000 metrů převýšení, 28 hodin a nějaké drobné strávit na nohou je pro mě nepředstavitelné, ale podle všeho měl skvělý support a dali to. Opravdu velká gratulace. FOTO, FOTO a FOTO. Nicméně někteří naši kolegové se ještě i dovolenkovali a byli natolik laskaví, že se s námi o pár fotek podělili… Vyloženě letní zdravice přišla od Honzy a docela by mě zajímalo, zda mu jdou šachy líp tady, nebo u moře FOTO, FOTO a FOTO. Z cest poslaly pozdrav Danka s dcerou, které si užívají krás Slovenska a Rakouska, počasí jim přeje a mají se fajn FOTO. Radek navštívil hned několik míst, měst a podle fotek to byla velká paráda. Docestovali až skoro k hranicím Francie a Švýcarska, zvládli největší zábavní park v Evropě, bydleli v nádherném domečku a pozdravili i Štrasburk FOTO, FOTO, FOTO a FOTO. Co víc si přát… Léto, prosím, ještě chvíli vytrvej ;) Mějte príma týden. Martina

Tobogan / 33. týden 2022

22. 08. 2022 09:05 Jan Šlachta
Tobogan / 33. týden 2022

22SRP


Krásný týden všem, na úvod se musím omluvit, kdo mne od nynějška potká, už nemusím být ten veselý a usměvavý kluk. Protože mne začala porážet v pexesu i Anička, má tři a půl a v pohodě si mne namaže na chleba. Je to kruté a nespravedlivé. Kubu ani nezmiňuji, ten kluk se prostě v pexesu nesplete. Děsí ta jeho přesnost a preciznost. Prosím, jsou na tohle nějaké prášky? Předem moc díky. (FOTO). Jinak se nic moc nového neděje, znáte to, jak bylo v práci? „Vše oka.“ Některé věci se prostě nemění, třeba jako styl posílání příspěvků rozdělených na dny. Jirka Š. to tak stále posílá, sice jsme to přestali takto posílat zhruba 2 roky zpět, ale Jirka je prostě klasik. A díky toho víme, že hned v pondělí vzal rodinku otestovat vody Hlučínského jezera. A zda půjčují paddleboardy. Zda ano, vám prozradím, ale až na konci, protože to patří k pátku. :-) Jana V. mi napsala, že měla dva dny za sebou jednání, daleko a tak se rozhodla zůstat na noc. Zde se můžete přesvědčit, že volba výběru byla skvělá. (FOTO). Za tím hned následně poslala kytici, kterou dostala k výročí 12 let svatby. (FOTO). Dodala, že je důležité si vybrat správné datum. Jen nevím, zda ta kytice byla tedy k výročí a nebo k tomu, že nebyla noc doma. :-D Šéfe? Nejhorší je, když vám zkazí jídlo. Takto mi dojelo curry. Člověku to opravdu pokazí den. Naštěstí na podpoře pochopili závažnost tohoto jednání a společně jsme na kurýra podali předžalobní výzvu. (FOTO). Renča si užívá pohody u rodičů. Ona už má větší děti, my si většinou pohody rodičů užíváme tak, že jim předáme děti. Ale musím uznat, že je to moc pěkné zákoutí na tom severu Moravy. To zase jo. (FOTO). Koupil jsem misku Kevovi, což je informace hlavně Sofii. Je do práce, aby kluk jeden ušatý nejedl z talířů. (FOTO). A máme tady pátek, kde mohu prozradit, že na Hlučíně ty pádla půjčují a Jirka si je také vyzkoušel. (FOTO). Šéf vyrazil na svatbu přátel. V sobotním dopoledni. Start byl na 10:00 přesně. Šéf se nenechal vtáhnout do pasti, lišácky si vypočetl, že bude v pohodě stačit přijít v 10:10. Nakonec to vyšlo náramně a na místě byli 10:08. Vše proběhlo dle plánu, bohužel i obřad, takže v čase, kdy dorazili už končil. Šéf nostalgicky zavzpomínal, že ty slávy bývaly lepší, když to vše nebylo tipťop. Já byl zase celou sobotu na Hyundai family days. Nejdřív turnaj s FCB U9, pak program v areálu. Bylo to boží. Zde důkaz. (FOTO). Závěr patří mistrům. Tentokrát Ráďovi, ten zcestoval Anglii. Byl se podívat na několika zápasech, v areálu OH z roku 2012 či v China Town. Koupil si i luxusní fotbalové ponožky a veze si domů spoustu zážitků. (FOTO, FOTO a FOTO). Tak se mějte fanfárově. LV :-)

Tobogan / 32. týden 2022

15. 08. 2022 10:28 Jan Šlachta
Tobogan / 32. týden 2022

15SRP


32. týden je ve znamení čísla 5, což je podle numerologie číslo svobody, změny a dobrodružství. A přesně v tomto duchu se nesl celý týden. Myslím, že celkem dobrodrůžo bylo to, že Kaplanům nestačí pondělní letní promítání, ale ve čtvrtek udělali ve stodole koncert skupiny Žamboši. Oni i muzikanti dali info na FB, a tak vůbec netušili, kolik může přijít lidí. Raději objednali toitoiku, nic nenechali náhodě. Nakonec bylo dle Janičky milo. Hodně lidí se omlouvalo kvůli dešti, který ale byl načasovaný přesně a skončil půl hodiny před začátkem. Pěkný zážitek. (FOTO a FOTO). Dle jednoho z hostů byla atmosféra pohodová, kulturně kultivovaná, taktéž veselá v prostředí malebném s prvními podzimními přízemními mlhami (vizuální součást show – viz FOTO), s domácími jednohubkami a báječným hostitelem. Nicméně, abychom se drželi té 5, tak máme na řadě „změny“ - přecházíme na nový CRM systém, tudíž většina týdne byla věnována Raynetu - školení, konzultace. Kolega Tomáš kvůli toho přijel až z Košic, aby nás vyškolil, dodavatel jen z Brna. Bylo to fajn, vše umíme a co neumíme se naučíme za pochodu :-). Na Slovensku se zase připravuje novela, tak jsme k tomu dělali připomínky a dávali je do státního systému - návrhy co by se mělo změnit. Středu večer Jirka strávil v úzkém kruhu s Karlem Stozskem, takové 1/2 ukončení spolupráce - v září pak bude velké - Karel už u nás totiž končí, jde si užívat důchodu. Karle děkujeme!!! Čtvrtek odpoledne ještě strávil Jirka s Adíkem na kole, navštívili Hošťálkovickou rozhlednu, mají tam pěkné hřiště pro děti, tak ho Adík zkoušel (FOTO). Barunka byla s manželem na dovolené a výjimečně zvolili pobyt v ČR. Navštívili Prahu, Karlštejn, Hlubokou a Český Krumlov. Bylo to prý super, Krumlov ji úplně okouzlil, posuďte sami, sluší jim to (FOTO, FOTO, FOTO a FOTO). Co tam máme dál… ano „svobodu“, tu umí nejlépe matka příroda, (FOTO), no ne? Hlavně ji mít v srdci anebo jako důkaz i v pivu :-). Ta krásná pláž je u Karvinského moře, písek, zázemí, výhledy na šachtu… není to Jadran, ale takový náš místní a moc hezký kousek světa, zkuste to tam, kdo jste ještě nebyli, budete překvapení jako já, mile. Čeká nás další srpnový týden, 33.tí, což je 6, ve znamení lásky, citlivosti, domova, rodiny a harmonie. Tak ať se Vám vydaří, Vivi.

Tobogan / 31. týden 2022

08. 08. 2022 10:32 Jan Šlachta
Tobogan / 31. týden 2022

08SRP


Minulý týden se kancelář naplnila aspoň z poloviny. Jde vidět, že dovolené jsou v plném proudu. Lukáš se vrátil z dovolené, hned se to rozkřiklo a na projektech se dveře nezastavily. Měl co dělat, aby nápor požadavků ustál. FOTO. Sofie se vrátila z krásné dovolené v Řecku, nabitá energii a mořským vitamínem, Paxos a Antipaxos ostrovy - FOTO. Meteory klášter ve skalách - FOTO. Nechyběl ani drink na pláži, nebo zmrzka v kokosu - FOTO a FOTO. Jirka, Matěj a Lukáš se v úterý těšili na schůzku s IT dodavatelem, i koláčky pro ně nakoupili. Ale objevil se u nich Covid, tak nikam nejeli a na koláčky koukali přes obrazovku. Honza konečně našel na svém novém notebooku webkameru. Viděli jste sofistikovanější zabudování? FOTO a FOTO. Jirka vyrazil na Olešnou, kde splnil sen své dceři a půjčili si paddleboard, určitě nebyli paddleboardovat naposledy. FOTO. Honza, Ráďa a Martin ve středu vyhráli qvíz se svým dreamteamem Mikronauti. Bára vyrazila ve čtvrtek na své svatební místo, kde se odehrávalo Divadlo pod širým nebem s názvem Ani za milion. Tak hlavně že jim nepršelo. FOTO. Danka posílá pozdravy od Baltského moře, Zatím projely Gdaňsk, Gdyni, Sopoty, Wladyslawowo. Holkám se vůbec nechce domů. FOTO, FOTO a FOTO. Renča si užila víkend v Praze, musela odjet dřív z důvodů nachlazení, ale i tak toho stihla hodně. Vyšehrad, Divadlo Dva, Mullerovu a Rothmayerovu vilu. FOTO, FOTO a FOTO. Šéf si v neděli užíval červánky a opékal špekáčky. FOTO. My jsme vyrazili na hlučínskou štěrkovnu, vyzkoušet místní atrakce a nové pláže. FOTO a FOTO. Mějte fajn týden, Hanka :-)

Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE